Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » C2 Euro Slide Open 2010

Løb 101 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Odense Roklub
Anne Larsen
Line Katrine Olsen
2:00.5
(2:00.5-T)
2 Sorø Roklub 3
Ida Langkjær
Ida Balslev
2:01
(2:01-T)
3 Bagsværd Roklub 2
Niw Erichsen
Mathilde Persson
1:56.5
(1:56.5-T)
4 Nordslesvigsk Roklub
Elisa Eggert
Lea Hirschauer
2:01
(2:01-T)
5 Sorø Roklub 2
Nanna Marcher
Katrine Johansen
2:00.4
(2:00.4-T)
6 Sorø Roklub
Anna Olesen
Astrid Steensberg
1:57
(1:57-T)

Løb 102 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 4
Camilla Weis-Banke
Frederikke Bay Toft
3:52
(3:52-T)
2 Bagsværd Roklub 2
Ida Gørtz Jacobsen
Pernille Kongsø
3:57.5
(3:57.5-T)
3 Bagsværd Roklub 3
Iben Østergaard
Malene Thrane
4:13.5
(4:13.5-T)
4 Københavns Roklub
Louise Bøbølle
Siri Scharloav Hummelsberger
4:17.5
(4:17.5-T)
5 Bagsværd Roklub
Cecilie Toft Torstensen
Ditte Brink
4:13.5
(4:13.5-T)
6 Danske Studenters Roklub 2
Mette Maria Olsen Nørregård
Hedwig Lærke Berg Rasmussen
4:08
(4:08-T)
7 Aarhus Roklub
Mia Baatrup
Christine Egebjerg Jensen
4:03.5
(4:03.5-T)
8 Danske Studenters Roklub
Emilie Ipsen
Alberte Charlotte Bahl Paarup
4:07.5
(4:07.5-T)

Løb 103 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 3
Jonatan Dahl
Benjamin Riishede Jørgensen
2:41
(2:41-T)
2 Bagsværd Roklub 2
Mikkel Aaslet
Nicolai Leth Bernsen
2:26.5
(2:26.5-T)
3 Odense Roklub
Asger Kiehn
Malte Rusbjerg
2:12
(2:12-T)
4 Lyngby Roklub
Jacob Anker
Søren Baastrup
2:20.5
(2:20.5-T)
5 Sorø Roklub
Jens Albert Graudal
Jakob Lillelund
2:04
(2:04-T)
6 Københavns Roklub 2
Mathias Nielsen
Jasin Lahdali
2:26
(2:26-T)
7 Odense Roklub 2
Frederik Malling
Noah Dimon
2:14.5
(2:14.5-T)
8 Roklubben Furesø
Henrik Georg Eriksen
Markus Kojo Hagan
2:09.5
(2:09.5-T)
9 Københavns Roklub 4
Aslak Mangino
Joel Holmegard
2:11.5
(2:11.5-T)
10 Lyngby Roklub 2
Asbjørn Albrechtsen
Mikkel Bjerrum-Bohr
2:11
(2:11-T)
11 Sorø Roklub 2
Anders Lindblom
Stefan Sørensen
2:01.5
(2:01.5-T)
12 Roklubben Furesø 3
Emil Søndergård Hansen
Frederik Theil Jensen
2:13
(2:13-T)
13 Københavns Roklub 3
Tobias Mortensen
Bjartur a Nordi
1:58.3
(1:58.3-T)

Løb 104 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 3
Tobias Thykjær
Jakob Grove Klahsen
3:52.5
(3:52.5-T)
2 Bagsværd Roklub 2
Malthe Sebastian Puro
Mads Petersen
3:46
(3:46-T)
3 Lyngby Roklub
Magnus Baastrup
Emil Meland Knudsen
3:57.9
(3:57.9-T)
4 Lyngby Roklub 2
Alexander Modest
Peter Christian Holmquist
3:38.5
(3:38.5-T)
5 Aarhus Roklub
Morten Wesley Malm
Sebastian A.F. Thomassen
3:59
(3:59-T)
6 Københavns Roklub
Jonathan Sølve
Fredrik Leicht
3:35.5
(3:35.5-T)
7 Odense Roklub 2
Ruben Zwisler
Nick H. Larsen
3:36.5
(3:36.5-T)
8 Bagsværd Roklub 4
Oliver Rying Thomsen
Marcus Pii Lunau Blanke
3:44.5
(3:44.5-T)
9 Bagsværd Roklub 5
Mike Christensen
Christian List Jakobsen
3:44.3
(3:44.3-T)

Løb 105 2-Slide Dame åben 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Lyngby Roklub
Louise Wissing
Ida Petersen
3:54
(3:54-T)
2 kraftcenter København 3
Marie Westhausen Gottlieb
Christina Pultz
3:37.5
(3:37.5-T)
3 kraftcenter København 2
Mia Elisabeth Espersen
Sarah Christensen
3:35
(3:35-T)
4 kraftcenter København 6
Sarah Jürgensen
Helene Nygaard Olsen
3:39
(3:39-T)
5 Aarhus Roklub
Ida-Marie Høyvik
Anna Tandrup Nyengaard
3:42.5
(3:42.5-T)
6 kraftcenter København 5
Kirstine Halberg Engel
Nanna Tange Bech
3:54
(3:54-T)
7 Aarhus Roklub 2
Astrid Bertelsen
Mai Nielsen
4:02
(4:02-T)
8 kraftcenter København
Juliane Elander
Anne Lolk Thomsen
3:31
(3:31-T)
9 Danske Studenters Roklub 4
Sigrid Abild Andersen
Janne Flensborg Otzen
3:42
(3:42-T)
10 Danske Studenters Roklub 3
Mette Dyrlund Petersen
Anna Munck Laybourn
3:35
(3:35-T)
11 Danske Studenters Roklub 2
Nina Byriel Kronborg
Rannva Lava
3:42
(3:42-T)
12 Danske Studenters Roklub
Sybille Roller
Margit Haahr Hansen
3:41
(3:41-T)

Løb 106 2-Slide Herre åben 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 4
Søren Astrup Jørgensen
Emil Heinrichsen
3:23.5
(3:23.5-T)
2 Bagsværd Roklub 5
Andreas Rasmussen
Alexander S. Sørensen
3:10
(3:10-T)
3 Bagsværd Roklub 8
Benjamin Laudrup
Steen Christensen
3:30
(3:30-T)
4 Bagsværd Roklub 7
Niclas Mørck
Roberto Usai
3:09.9
(3:09.9-T)
5 Odder Roklub
Steffen Bonde
Mathias Larsen
3:03.5
(3:03.5-T)
6 Bagsværd Roklub 6
Frederik Secher
Oscar Petersen
3:17.4
(3:17.4-T)
7 Danske Studenters Roklub
Jacob Amstrup Møller
Ulrik Romme
3:06.9
(3:06.9-T)
8 Lyngby Roklub
Rasmus Knudsen
Adam Felix-Kemp
3:29.4
(3:29.4-T)
9 Bagsværd Roklub 3
Michael Tvedebrink Haahr
Kristoffer Hoffmann
3:17.2
(3:17.2-T)

Løb 107 2-Slide Begge Køn Vet. 30+ 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 4
Annelise Lernov
Lene Balschmidt
4:33
(4:33-T)
2 Bagsværd Roklub 3
Jytte Lausten
Kirsten Boegh
4:36.5
(4:36.5-T)
3 Sorø Roklub
Birgit Juel-Hansen
Ingrid Petersen
4:07
(4:07-T)
4 Fredensborg Roklub 2
Merete Boldt
Susanne Hansen
4:02.4
(4:02.4-T)
5 Roklubben Furesø 4
Jane Hagan
Marianne Henney
4:22.7
(4:22.7-T)
6 Danske Studenters Roklub 2
Gitte Willumsen
Gaby Schulz
4:14
(4:14-T)
7 Roklubben Skjold
Peter Skov
Flemming Bay
4:31
(4:31-T)
8 Bagsværd Roklub 2
Niels Lernov
Ole Lindskov
5:09
(5:09-T)
9 Fredensborg Roklub
Søren Eriksen
Kim Børgesen
4:29.5
(4:29.5-T)
10 Roklubben Furesø 3
Bo Jystrup
Ole Kongsbak
4:46
(4:46-T)
11 Danske Studenters Roklub
Jacob Thesander
Michael Skjoldan
4:16.9
(4:16.9-T)
12 Fredensborg Roklub 3
Ole Quist Jensen
Søren Heinrichsen
4:35.5
(4:35.5-T)
13 Bagsværd Roklub
Bernard Holland
Jørgen Bloch
4:19.5
(4:19.5-T)
14 Roklubben Furesø 2
Ole Præst Larsen
Bo Hartz
4:38.5
(4:38.5-T)
15 Roklubben Furesø
Michael Kassow
Rolf Reuther-Nielsen
4:33
(4:33-T)

Løb 110 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub 3
Ida Langkjær
Ida Balslev
Frederikke Erlandsen
Molly Kaagaard
2:01
(2:01-T)
2 Sorø Roklub
Astrid Steensberg
Anna Olesen
Nanna Marcher
Katrine Johansen
1:57.5
(1:57.5-T)

Løb 111 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 3
Camilla Weis-Banke
Mathilde Persson
Frederikke Bay Toft
Rebecca Busk
3:49.5
(3:49.5-T)
2 Bagsværd Roklub
Iben Østergaard
Ida Gørtz Jacobsen
Pernille Kongsø
Line Møller
4:00.5
(4:00.5-T)
3 Københavns Roklub 2
Louise Bøbølle
Siri Scharloav Hummelsberger
Silke Nedergaard
Michala Sabrina Sofie Nielsen
4:29.5
(4:29.5-T)
4 Aarhus Roklub 2
Christine Egebjerg Jensen
Mia Baatrup
Lea Hirschauer
Astrid Bertelsen
4:01.5
(4:01.5-T)
5 Danske Studenters Roklub
Hedwig Lærke Berg Rasmussen
Mette Maria Olsen Nørregård
Alberte Charlotte Bahl Paarup
Emilie Ipsen
4:10.4
(4:10.4-T)

Løb 112 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 2
Jonatan Dahl
Benjamin Riishede Jørgensen
Nicolai Leth Bernsen
Mikkel Aaslet
2:37.5
(2:37.5-T)
2 Odense Roklub 2
Asger Kiehn
Malte Rusbjerg
Nicolai Fohlmann
Frederik Malling
2:10.5
(2:10.5-T)
3 Lyngby Roklub
Asbjørn Albrechtsen
Mikkel Bjerrum-Bohr
Jacob Anker
Søren Baastrup
2:08.5
(2:08.5-T)
4 Københavns Roklub 2
Jasin Lahdali
Joel Holmegard
Aslak Mangino
Mathias Nielsen
2:18.3
(2:18.3-T)
5 Sorø Roklub
Jens Albert Graudal
Jakob Lillelund
Anders Lindblom
Stefan Sørensen
2:00.5
(2:00.5-T)

Løb 113 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 2
Tobias Thykjær
Jakob Grove Klahsen
Malthe Sebastian Puro
Christian List Jakobsen
3:39.5
(3:39.5-T)
2 Lyngby Roklub
Alexander Modest
Emil Meland Knudsen
Magnus Baastrup
Peter Christian Holmquist
3:38
(3:38-T)
3 Odense Roklub 3
Noah Dimon
Nick H. Larsen
Nicolai Fohlmann
Ruben Zwisler
3:46
(3:46-T)
4 Københavns Roklub
Bjartur a Nordi
Tobias Mortensen
Jonathan Sølve
Fredrik Leicht
3:27.7
(3:27.7-T)
5 Sorø Roklub 3
Marcus Pii Lunau Blanke
Michael Bertelsen
Jacob Dahlerup
Andreas Sloth
3:45.7
(3:45.7-T)
6 Bagsværd Roklub 3
Mike Christensen
Oliver Rying Thomsen
Mads Petersen
Benjamin Laudrup
3:46.5
(3:46.5-T)

Løb 114 4-Slide Dame åben 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 kraftcenter København 4
Marie Westhausen Gottlieb
Christina Pultz
Sarah Jürgensen
Kirstine Halberg Engel
3:37
(3:37-T)
2 kraftcenter København 3
Mia Elisabeth Espersen
Juliane Elander
Anne Lolk Thomsen
Sarah Christensen
3:33
(3:33-T)
3 Aarhus Roklub
Ida-Marie Høyvik
Mai Nielsen
Maria Pertl
Anna Tandrup Nyengaard
3:51
(3:51-T)
4 Københavns Roklub
Tilde Hurup
Kirsten Martensen
Lykke Jensen
Karen Sørensen
3:52.5
(3:52.5-T)
5 Danske Studenters Roklub
Mette Dyrlund Petersen
Nina Byriel Kronborg
Anna Munck Laybourn
Janne Flensborg Otzen
3:35.5
(3:35.5-T)
6 Bagsværd Roklub
Tanja Ehlers
Veronika Karlsson
Frida Johansson
Maria Wilgotsson
3:37.5
(3:37.5-T)

Løb 115 4-Slide Herre åben 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 2
Andreas Rasmussen
Roberto Usai
Niclas Mørck
Oscar Petersen
3:10.5
(3:10.5-T)
2 Bagsværd Roklub 3
Alexander S. Sørensen
Frederik Secher
Peter Sejr
Timmy Andersen
3:15
(3:15-T)
3 Odense Roklub 2
Jacob Jensen
Hans Christian Sørensen
Steffen Bonde
Mathias Larsen
3:05
(3:05-T)
4 Bagsværd Roklub 5
Emil Heinrichsen
Per Sørensen
Steen Christensen
Rasmus Gissel Aarkrog
3:14.5
(3:14.5-T)
5 kraftcenter København 2
Jes Struck
Olav Dahlgaard
Michael Ludwigsen
Frank Steffensen
3:01.4
(3:01.4-T)
6 Kraftcenter København 4
Mikkel Jacobsen
Jacob Jespersen
Ole Søgaard
Kristian Østergaard Martensen
3:07
(3:07-T)

Løb 116 4-Slide Begge Køn Vet. 30+ 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub
Annelise Lernov
Jytte Lausten
Kirsten Boegh
Lene Balschmidt
4:40.5
(4:40.5-T)
2 Sorø Roklub
Jane Steensberg
Birgit Juel-Hansen
Ingrid Petersen
Merete Busk
4:14.5
(4:14.5-T)
3 Hellerup Roklub 2
Birgit Lyngby
Karin Helmer Jensen
Maureen Jørgensen
Lise Teisel
4:26.2
(4:26.2-T)
4 Hellerup Dame Roklub 2
Birgit Schøler
Lone Banke Rasmussen
Inger Koch
Marianne Juhler
4:20.5
(4:20.5-T)
5 Fredensborg Roklub
Bettina Cervin
Merete Boldt
Sanne Poulin
Susanne Hansen
4:10.5
(4:10.5-T)
6 Sorø Roklub 2
Gitte Niven
Laila Junge
Annika Lindkvist
Lene Pålsson
4:35.1
(4:35.1-T)
7 Danske Studenters Roklub
Britta Hirschauer
Gaby Schulz
Sybille Roller
Margit Haahr Hansen
4:16.5
(4:16.5-T)
8 Roklubben Skjold
Peter Skov
John Jansson
Flemming Bay
Carsten Blichfeldt
4:31.5
(4:31.5-T)
9 Sorø Roklub 4
Poul Juel- Hansen
Lars Bo Andersen
Bjarne Hjort
Arnold Pedersen
4:25.7
(4:25.7-T)
10 Hellerup Roklub 3
Arne Månsson
Per Hansen
Rolf Traberg
Thomas Weise
4:22
(4:22-T)
11 Fredensborg Roklub 2
Kim Børgesen
Ole Quist Jensen
Søren Heinrichsen
Søren Eriksen
4:31
(4:31-T)
12 Hellerup Roklub
Hans Ole Madsen
Jesper Pihl
Karl Haals
Jon Madsen
4:43.5
(4:43.5-T)
13 Brandvæsnets Idrætsforening
Torben Kristiansen
Thomas Vedsmand
Kristian Klattkowsky
John Busk
4:21.5
(4:21.5-T)
14 Bagsværd Roklub 2
Jørgen Bloch
Jens Sparsø
Thomas Warrer
Torben Eriksen
4:22.5
(4:22.5-T)
15 Sorø Roklub 3
Peter Lindblom
Leif Hansen
Thomas Larsen
Gert Iversen
4:39.5
(4:39.5-T)
16 Bagsværd Roklub 5
Mikael Espersen
Ole Bastholm Jørgensen
Finn Jørgensen
Jørgen Blom
4:36.7
(4:36.7-T)
17 Bagsværd Roklub 3
Anja Mitchell
Benedikte Durbahn
Kristine Holland
Nina Rummel
4:50
(4:50-T)