Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » C2 Euro Open Slide 2007

Løb 101 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Rungsted Roklub
Sarah Petersen
2:40
(2:40-T)
2 Bagsværd Roklub 3
Chonlanart (Niw) Lertklang
Laura Kornholt
2:33.5
(2:33.5-T)
3 Bagsværd Roklub 2
Trine Grann
Karen Neergaard
2:16
(2:16-T)
4 Roklubben Ægir 3
Ida Zacho Søndergaard
Emma Munk
2:28
(2:28-T)
5 Roklubben Ægir 2
Ida Dsane Andersen
2:13.5
(2:13.5-T)
6 Roklubben Furesø
Rebecca Busk
Helena Hviid Trier
2:04.5
(2:04.5-T)
7 Roklubben Ægir
Sara Nissen
Line Søndergaard Knudsen
2:08.5
(2:08.5-T)
8 Bagsværd Roklub
Line Møller
Mathilde Persson
2:13.8
(2:13.8-T)
9 Odense Roklub 2

Emma Kiehn
2:10.5
(2:10.5-T)
10 Sorø Roklub
Freja Johansen
Ida Voss
2:15.7
(2:15.7-T)
11 Roforeningen KVIK
Amanda Frees
Asta Stage
2:16.5
(2:16.5-T)
12 Odense Roklub

Lise Thøger Martin
2:02.5
(2:02.5-T)

Løb 102 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø 2
Anne Sophie Bugge Vegger
Christine Neistrup
4:00.5
(4:00.5-T)
2 Bagsværd Roklub
Matilde Madsen
Caroline Persson
3:43
(3:43-T)
3 Roforeningen KVIK
Mejse Andersen
Sofie Maagaard
3:43.5
(3:43.5-T)
4 Roklubben Ægir
Maja Søndergaard Knudsen
Anne Dsane Andersen
3:38.9
(3:38.9-T)
5 Lyngby Dameroklub
Misha Körner
Christina Lind-Hansen
3:44
(3:44-T)

Løb 103 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 3
Tobias Thykjær
Jacob Grove Klahsen
2:14.5
(2:14.5-T)
2 Rungsted Roklub
Valdemar Bjerregaard
2:24.5
(2:24.5-T)
3 Bagsværd Roklub 5
Jonathan Nielsen
Axel Watson
2:27
(2:27-T)
4 Bagsværd Roklub 4
Peter Christian Holmquist
Phillip Hagemann
2:09
(2:09-T)
5 Rungsted Roklub 2

Oliver Bjerregaard
2:14
(2:14-T)
6 Bagsværd Roklub 2
Alexander Møller Rasmussen
Oscar Tøttrop Pedersen
2:01
(2:01-T)
7 Bagsværd Roklub
Laurits Andersen
Jakob Diness
2:06
(2:06-T)
8 Rungsted Roklub 3

2:03.5
(2:03.5-T)
9 Odense Roklub
Jesper Fredsted
Esben Rusbjerg
1:58
(1:58-T)
10 Kalundborg Roklub
Jacob Vinsand
Mike Christensen
1:58.5
(1:58.5-T)
11 Sorø Roklub
Andreas Hansen
Christian Olsen
2:08
(2:08-T)

Løb 104 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Rungsted Roklub
Jens Kristian H. Hansen
3:30.5
(3:30.5-T)
2 Odense Roklub 4
Anders B. Michelsen
Oliver Kiehn
3:27.5
(3:27.5-T)
3 Odder
Michaela Pultz
Mathias Larsen
3:32.5
(3:32.5-T)
4 Odense Roklub
Peter Nørlem
3:16.5
(3:16.5-T)
5 Bagsværd Roklub
Frederik Secher
Frederic Maigaard
3:24
(3:24-T)
6 Bagsværd Roklub 2
Oscar Petersen
Niclas Mørck
3:25.7
(3:25.7-T)
7 Odense Roklub 3
Rolf Green
3:27
(3:27-T)
8 Humlebæk Roklub 2
Christian Michaelsen
Rishi Balachandran
3:31
(3:31-T)
9 Odense Roklub 2

Benjamin Bahne Larsen
3:40
(3:40-T)
10 Humlebæk Roklub
Alexander Tramm
Christian Tramm
3:30
(3:30-T)
11 Sorø / Bagsværd
Nikolaj Høgstedt
Jonas Fich
3:26.5
(3:26.5-T)
12 Københavns Roklub 2
Louis Nielsen
Rasmus Svartengren
3:25.5
(3:25.5-T)
13 Roklubben Furesø
Oliver Bjerregaard Fagerholt
Christian Eismark
3:36
(3:36-T)
14 Bagsværd Roklub 4
Mathias Lyster
Timmy Andersen
3:32.5
(3:32.5-T)

Løb 105 2-Slide Dame åben 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Danmarks Rocenter
Kirsten Kirk Jepsen
Sine Christiansen
3:30.5
(3:30.5-T)
2 Lyngby Dameroklub
Helene Nygaard Olsen
Helle Tibian
3:35
(3:35-T)
3 Danmarks Rocenter 2
Katrin Olsen
Juliane Elander Rasmussen
3:30
(3:30-T)
4 Bagsværd Roklub 2
Mia Elisabeth Espersen
Marie Tingborg
3:43.5
(3:43.5-T)
5 Danmarks Rocenter 3
Cecilie Askov-Christensen
Lisbet Jacobsen
3:35.2
(3:35.2-T)
6 Københavns Roklub
Ulrikka Poulsen
Hildur Enni
3:43
(3:43-T)
7 Bagsværd Roklub
Tanja Ehlers
Nina Brandt
3:46
(3:46-T)

Løb 106 2-Slide Herre åben 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Danske Studenters Roklub
Peter Sejr
Thomas Sehested
3:09.5
(3:09.5-T)
2 Danske Studenters Roklub 3
Sigurd Nordendal
Hans Christian Sørensen
3:09
(3:09-T)
3 Danske Studenters Roklub 4
Daniel Zielinski
Frederik Østerberg
3:13
(3:13-T)
4 Danske Studenters Roklub 6

Jonas Thygesen
3:04.5
(3:04.5-T)
5 Danske Studenters Roklub 7
Steen Christensen
Daniel Graff
3:14.5
(3:14.5-T)
6 Danske Studenters Roklub 5
Niels Jørgen Gommesen
Anders Christensen
3:05
(3:05-T)
7 Roklubben Furesø
Henrik Stephansen
Niels Henrik Stene
3:02
(3:02-T)
8 Danske Studenters Roklub 9
Anders Moustgaard
Kristian Østergaard
2:57.5
(2:57.5-T)
9 Danmarks Rocenter
Thomas Larsen
Morten Ølgaard Nielsen
3:02.5
(3:02.5-T)

Løb 107 2-Slide Dame Vet. 30+ 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Skjold
Lisa Rasmussen
Dorte Poulsen
4:33.4
(4:33.4-T)
2 Sorø Roklub
Ingrid Petersen
Birgit Juel-Hansen
4:04.5
(4:04.5-T)
3 Fredensborg Roklub
Merete Boldt
Susanne Hansen
4:03.5
(4:03.5-T)
4 Fredensborg Roklub 2
Bettina Cervin
Sanne Poulin
4:17.5
(4:17.5-T)
5 Bagsværd Roklub
Helle Johansen
Bente Holmquist
4:36.5
(4:36.5-T)
6 Bagsværd
Susie Vestergaard
Kristine Madsen
4:38.5
(4:38.5-T)

Løb 108 2-Slide Herre Vet. 30+ 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Skjold
Flemming Bay
Peter Skov
3:39.5
(3:39.5-T)
2 Brandvæsnets Idrætsforening
John Busk
Lars Nymark
3:30.5
(3:30.5-T)
2 Kalundborg Roklub
Leif Pedersen
Per Hansen
3:30.5
(3:30.5-T)
4 Fredensborg
Kim Børgesen
Søren Eriksen
3:30
(3:30-T)
5 Københavns Roklub 3
Niels Holmquist
Henrik Martensen
3:49.4
(3:49.4-T)
6 Københavns Roklub 2
Jim Kristensen
Hasse Minuva
3:42.5
(3:42.5-T)
7 Bagsværd Roklub
John Petersen
Lars Kaj
4:17
(4:17-T)
8 Brandvæsnets Idrætsforening 2
Anders Mayall
Flemming Theil
3:40
(3:40-T)
9 Roklubben Ægir
Stefanos Volianitis
Peter Holm
3:37.5
(3:37.5-T)

Løb 109 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub
Nanna Marcher
Astrid Steensberg
Kirsten Redsted Jensen
Anna Olesen
2:10
(2:10-T)
2 Bagsværd Roklub
Line Møller
Mathilde Persson
Chonlanart (Niw) Lertklang
Trine Grann
2:11.5
(2:11.5-T)
3 Roklubben Ægir
Ida Zacho Søndergaard
Ida Dsane Andersen
Emma Munk
Nanna Lybæk Knudsen
2:11
(2:11-T)
4 Odense Roklub


Lise Thøger Martin
Emma Kiehn
2:00.6
(2:00.6-T)

Løb 110 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir
Maja Søndergaard Knudsen
Anne Dsane Andersen
Sara Nissen
Line Søndergaard Knudsen
3:53.5
(3:53.5-T)
2 Roforeningen KVIK 2
Astrid Neergaard
Katrine Larsen
Emilie Caroline Broberg
Sofie Maagaard
3:56
(3:56-T)

Løb 111 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 3
Karen Neergaard
Laura Kornholt
Jonathan Nielsen
Tobias Thykjær
2:25.5
(2:25.5-T)
2 Bagsværd Roklub 2
Peter Christian Holmquist
Jacob Grove Klahsen
Axel Watson
Phillip Hagemann
2:12
(2:12-T)
3 Rungsted Roklub


Oliver Bjerregaard
Valdemar Bjerregaard
2:18.5
(2:18.5-T)
4 Bagsværd Roklub
Laurits Andersen
Alexander Møller Rasmussen
Jakob Diness
Oscar Tøttrop Pedersen
2:01.5
(2:01.5-T)
5 Odense Roklub
Jesper Fredsted
Magnus Gregersen
Lise Thøger Martin
Esben Rusbjerg
1:59.5
(1:59.5-T)

Løb 112 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Rungsted Roklub
Jens Kristian H. Hansen


3:38.3
(3:38.3-T)
2 Odense Roklub 2
Mathias Larsen
Anders B. Michelsen
Oliver Kiehn
Benjamin Bahne Larsen
3:29.3
(3:29.3-T)
3 Odense Roklub

Peter Nørlem

Rolf Green
3:24.5
(3:24.5-T)
4 Bagsværd Roklub
Niclas Mørck
Frederic Maigaard
Oscar Petersen
Frederik Secher
3:26
(3:26-T)
5 Humlebæk Roklub
Christian Tramm
Christian Michaelsen
Louis Nielsen
Rishi Balachandran
3:30.4
(3:30.4-T)
6 Bagsværd Roklub 2
Rasmus Gissel Aarkrog
Alexander Tramm
Andreas Skifting
Mathias Kristensen
3:38.4
(3:38.4-T)
7 Bagsværd Roklub 3
Jonas Fich
Jacob Neergaard
Rasmus Svartengren
Timmy Andersen
3:34.4
(3:34.4-T)

Løb 113 4-Slide Dame åben 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 LDR / DSR
Misha Körner
Christina Lind-Hansen
Helene Nygaard Olsen
Helle Tibian
3:39
(3:39-T)
2 Danske Studenters Roklub
Lene Boisen
Christine Bille Sørensen
Marianne Juhler
Agnethe Christensen
4:02
(4:02-T)
3 Københavns Roklub 2
Tilde Hurup
Julie Moss
Line Mika Skov
Pia Erikstrup
4:04
(4:04-T)
4 Sorø Roklub
Ulla Hvid
Heidi Hansen
Susanne Schjøtt
Kristine Romme
3:42.5
(3:42.5-T)
5 Københavns Roklub
Kirsten Martensen
Sirka Bøgelund Olsen
Hanne Kastberg
Trine Søttrup
3:55.9
(3:55.9-T)

Løb 114 4-Slide Herre åben 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 3
Steen Christensen
Morten Frank
Emil Heinrichsen
Daniel Madsen
3:18.8
(3:18.8-T)
2 Bagsværd Roklub 2
Jacob Søgaard Larsen
Casper N. Hansen
Daniel Graff
Ulrich Høgstedt
3:08.5
(3:08.5-T)
3 Danmarks Rocenter
Eskild Balschmidt Ebbesen
Mads Reinholdt Rasmussen
Rasmus Quist Hansen
Morten Jørgensen
3:02
(3:02-T)
4 Kraftcenter Kbh.
Sigurd Nordendal
Peter Sejr
Thomas Sehested
Daniel Zielinski
3:12.7
(3:12.7-T)
5 Bagsværd Roklub
Wojciech Mazurkiewiez
Bjørn Petersen
Kenneth Bülow
Peter Søgaard
3:14.2
(3:14.2-T)
6 Sorø Roklub
Asbjørn Levring
Anders Hansen
Christian Mølvig
Ulrik Romme
3:09
(3:09-T)
7 Københavns Roklub
Lars Hvedstrup Jensen
Martin Andersen
Lasse Hille
Hans Christian Jeppesen
3:20.5
(3:20.5-T)
8 Sorø Roklub 2
Mathias Lyster
Christian Asmussen
Emil Kjerri
Michael Ludwigsen
3:05.9
(3:05.9-T)

Løb 115 4-Slide Dame Vet. 30+ 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub
Ingrid Petersen
Birgit Juel-Hansen
Elsebeth Nielsen
Merete Busk
3:59
(3:59-T)
2 Bagsværd Roklub
Lone Banke Rasmussen
Annette Villumsen
Inger Koch
Kirsten Henriksen
4:00
(4:00-T)
3 Fredensborg
Merete Boldt
Susanne Hansen
Sanne Poulin
Bettina Cervin
3:58.5
(3:58.5-T)
4 Sorø Roklub 2
Gitte Niven
Ruth Köster
Kirsten From
Jane Steensberg
4:12.5
(4:12.5-T)
5 Københavns Roklub
Betina Holck
Mette Munch Madsen
Dorthe Knudsen
Georgia Atkins
4:19.2
(4:19.2-T)

Løb 116 4-Slide Herre Vet. 30+ 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Skjold
Flemming Bay
Peter Skov
John Hedegaard
Ib Frausing
3:39.5
(3:39.5-T)
2 Sorø Roklub 2
Arnold Pedersen
Hans Peter Busk
Peder Lillelund
Lars Bo Andersen
3:26
(3:26-T)
3 Brandvæsnets Idrætsforening
Eerik Ahrenkiel
Torben Kristiansen
Thomas Vedsmand
Jan Ruby
3:31.5
(3:31.5-T)
4 Lyngby Roklub
Lasse Nielsen
Torben Møller
Torben Sørensen
Jens Jørgen Tramm
3:36
(3:36-T)
5 Hellerup Roklub
Per Gøhre
Kåre Jelling Kristoffersen
Karl Haals
Arne Månsson
3:37
(3:37-T)
6 Københavns Roklub
Jim Kristensen
Peter Staal
Ole Skyggebjerg
Hasse Minuva
3:35.4
(3:35.4-T)

Løb 119 8-Slide Dame åben 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)m
1 Københavns Roklub
Sofie Schelde
Sirka Bøgelund Olsen
Trine Søttrup
Hanne Kastberg
Tilde Hurup
Betina Holck
Line Mika Skov
Hildur Enni
1:47.4
(1:47.4-T)