Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Åbne Lolland-Falster Mesterskaber 2011

Løb 100 5000m - alle kan deltage

Plac.Navn (Klub)1250m2500m3750m5000m
1 Roklubben Viking
Rene Hansen
4:23.7
(4:23.7-T28)
8:48.3
(4:24.6-T28)
13:12.4
(4:24.1-T29)
17:29.5
(4:17.1-T31)
2 Brandvæsnets Idrætsforening
Thomas Vedsmand
4:21.4
(4:21.4-T29)
8:44.6
(4:23.2-T29)
13:09.1.0
(4:24.5-T29)
17:31.4
(4:22.3-T31)
3 Præstø Roklub
Martin Poulsen
4:27.1
(4:27.1-T29)
9:02.9
(4:35.8-T29)
13:42.3
(4:39.4-T30)
18:24.2
(4:41.9-T32)

Løb 101 Piger Jun. D (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Næstved Roklub
Anna Frimann
0:31.0
(0:31.0-T39)
1:02.1
(0:31.1-T35)
1:33.3
(0:31.2-T35)
2:03.6
(0:30.3-T38)
2 Næstved Roklub 2
Caroline Olsen
0:30.8
(0:30.8-T39)
1:00.9
(0:30.1-T36)
1:31.7
(0:30.8-T37)
2:08.1
(0:36.4-T36)

Løb 102 Drenge Jun. D (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Roklubben Viking
Markus Christiansen
0:31.6
(0:31.6-T46)
1:03.2
(0:31.6-T40)
1:35.4
(0:32.2-T39)
2:02.0
(0:26.6-T40)
2 Roforeningen KVIK
Thor Friis
0:34.0
(0:34.0-T35)
1:06.3
(0:32.3-T35)
1:39.2
(0:32.9-T36)
2:12.8
(0:33.6-T39)

Løb 103 Piger Jun. C (13-14år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Næstved Roklub
Caroline Larsen
1:05.3
(1:05.3-T38)
2:11.4
(1:06.1-T34)
3:19.4
(1:08.0-T34)
4:26.9
(1:07.5-T34)

Løb 104 Drenge Jun. C (13-14år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roklubben Viking
Jeppe Storm
0:53.4
(0:53.4-T39)
1:50.1.0
(0:56.7-T35)
2:46.9
(0:56.8-T34)
3:40.6
(0:53.7-T37)
2 Roforeningen KVIK
Magnus Aggernæs
0:55.3
(0:55.3-T37)
1:54.8
(0:59.5-T34)
2:57.1
(1:02.3-T34)
3:51.4
(0:54.3-T32)
3 Præstø Roklub
Sebastian Bredegaard Petersen
0:58.6
(0:58.6-T36)
1:58.6
(1:00.0-T31)
3:03.5
(1:04.9-T31)
4:00.9
(0:57.4-T34)
4 Roklubben Viking 2
jesper clausen
0:55.6
(0:55.6-T36)
1:53.5
(0:57.9-T31)
2:53.2
(0:59.7-T31)
4:04.1
(1:10.9-T31)

Løb 105 Piger Jun. B (15-16år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Næstved Roklub
Marie Frimann
1:59.3
(1:59.3-T32)
4:05.1
(2:05.8-T27)
6:14.7
(2:09.6-T26)
8:13.9
(1:59.2-T27)
2 Maribo Roklub 2
Mie Haapanen
2:13.5
(2:13.5-T33)
4:39.2
(2:25.7-T30)
7:09.3
(2:30.1.0-T30)
8:18.6
(1:09.3-T30)
3 Maribo Roklub
Jeannie Krog Hansen
1:59.5
(1:59.5-T32)
4:04.8
(2:05.3-T30)
6:12.3
(2:07.5-T31)
9:33.6
(3:21.3-T33)

Løb 106 Drenge Jun. B (15-16år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Præstø Roklub
Jonas K, Nielsen
1:40.8
(1:40.8-T35)
3:34.9
(1:54.1-T29)
5:30.1.0
(1:55.2-T30)
7:02.0
(1:31.9-T31)
2 Maribo Roklub
Jannick Bai Andersen
2:04.1
(2:04.1-T32)
4:14.1.0
(2:10.0-T30)
6:28.2
(2:14.1.0-T30)
7:21.8
(0:53.6-T31)
3 Stubbekøbing Roklub 3
phillip Andersen
1:57.1
(1:57.1-T37)
4:09.8
(2:12.7-T33)
6:27.6
(2:17.8-T33)
7:52.4
(1:24.8-T34)
4 Roforeningen KVIK 2
Gustav Vangsgaard
1:42.9
(1:42.9-T33)
3:28.2
(1:45.3-T31)
5:15.1
(1:46.9-T30)
7:58.1
(2:43.0-T31)
5 Roforeningen KVIK
Nicolai Lassen
1:54.0
(1:54.0-T33)
3:55.3
(2:01.3-T31)
6:00.4
(2:05.1-T30)
8:00.2
(1:59.8-T33)
6 Stubbekøbing Roklub
Fredrik Sejr Jørgensen
1:51.3
(1:51.3-T42)
3:57.6
(2:06.3-T35)
6:10.4
(2:12.8-T33)
8:03.0
(1:52.6-T35)
7 Stubbekøbing Roklub 2
Morten Rasmussen
1:47.9
(1:47.9-T42)
3:47.5
(1:59.6-T37)
5:50.9
(2:03.4-T35)
8:18.3
(2:27.4-T34)
8 Præstø Roklub 2
Mathias Marsbøll
1:50.4
(1:50.4-T39)
3:53.3
(2:02.9-T32)
5:59.1
(2:05.8-T31)
8:37.1
(2:38.0-T32)
9 Næstved Roklub
Andre Madsen
1:57.5
(1:57.5-T31)
3:57.6
(2:00.1.0-T31)
6:01.2
(2:03.6-T30)
8:40.8
(2:39.6-T34)

Løb 108 Drenge Jun. A (17-18år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Stubbekøbing Roklub
Morten Hansen
1:49.2
(1:49.2-T32)
3:46.1
(1:56.9-T29)
5:47.8
(2:01.7-T28)
7:13.3
(1:25.5-T29)
2 Roklubben Viking
Erik Arnoldi
1:47.4
(1:47.4-T33)
3:38.6
(1:51.2-T32)
5:29.8
(1:51.2-T33)
7:19.2
(1:49.4-T35)
3 Næstved Roklub
frederik larsen
1:37.9
(1:37.9-T40)
3:32.7
(1:54.8-T33)
5:26.0
(1:53.3-T35)
7:47.0
(2:21.0-T36)
4 Stubbekøbing Roklub 2
Sebastian Johannesen
1:50.2
(1:50.2-T31)
3:54.0
(2:03.8-T27)
6:03.6
(2:09.6-T27)
8:09.6
(2:06.0-T28)

Løb 110 Herre Sen. B (19-22år) 2000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Viking
Frederik Holm
6:56.9
(6:56.9-T)

Løb 112 Herre åben 2000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Uden klub
Lars Poulsen
6:25.9
(6:25.9-T)
2 Middelfart Roklub
Søren Madsen
6:35.5
(6:35.5-T)

Løb 116 Motionsløb mænd 30år eller over 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roklubben Viking
Rene Hansen
0:50.1
(0:50.1-T35)
1:40.9
(0:50.8-T30)
2:30.7
(0:49.8-T31)
3:13.6
(0:42.9-T32)
2 Næstved Roklub 2
Morten Frimann
0:48.1
(0:48.1-T35)
1:37.0
(0:48.9-T32)
2:26.3
(0:49.3-T32)
3:16.1.0
(0:49.8-T31)
3 Præstø Roklub
Martin Poulsen
0:47.0
(0:47.0-T34)
1:35.8
(0:48.8-T32)
2:25.0
(0:49.2-T32)
3:18.8
(0:53.8-T32)
4 Næstved Roklub
Morten Thorving
0:48.7
(0:48.7-T33)
1:38.4
(0:49.7-T33)
2:29.7
(0:51.3-T33)
3:19.5
(0:49.8-T35)

Løb 117 Åben holdstafet - Handicap efter alder og køn 4x500m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Hærens Officersskols Idrætsforening
Mads Holst Thøgersen
Anders Krogh
Claus Nørregaard Rasmussen
Morten Haubro
1:47.4
(1:47.4-T44)
3:55.9
(2:08.5-T34)
5:49.1
(1:53.2-T35)
6:47.9
(0:58.8-T38)
2 Præstø Roklub
Jonas K, Nielsen
Sebastian Bredegaard Petersen
Mathias Marsbøll
Martin Poulsen
2:14.1.0
(2:14.1.0-T39)
3:57.8
(1:43.7-T39)
6:04.4
(2:06.6-T38)
7:13.7
(1:09.3-T37)
3 Maribo Roklub
phillip Andersen
Mie Haapanen
Jannick Bai Andersen
Jeannie Krog Hansen
1:58.0
(1:58.0-T36)
4:09.0
(2:11.0-T39)
6:08.7
(1:59.7-T40)
7:24.3
(1:15.6-T38)
4 Stubbekøbing Roklub
Sebastian Johannesen
Morten Hansen
Fredrik Sejr Jørgensen
Morten Rasmussen
2:10.7
(2:10.7-T31)
4:04.9
(1:54.2-T37)
5:41.6
(1:36.7-T33)
7:36.7
(1:55.1-T38)
5 Næstved Roklub
Anna Frimann
frederik larsen
Morten Thorving
Caroline Olsen
2:09.9
(2:09.9-T31)
3:57.4
(1:47.5-T42)
5:47.9
(1:50.5-T46)
7:37.7
(1:49.8-T39)
6 Næstved Roklub 2
Andre Madsen
Caroline Larsen
Marie Frimann
Morten Frimann
2:19.9
(2:19.9-T30)
3:50.7
(1:30.8-T50)
5:21.6
(1:30.9-T48)
7:44.9
(2:23.3-T38)

Løb 118 Åben Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)63m125m188m250m
1 Uden klub
Lars Poulsen
0:22.2
(0:22.2-T24)
0:33.3
(0:11.1-T43)
0:44.5
(0:11.2-T48)
0:50.0
(0:05.5-T47)
2 Roklubben Viking 3
Jeppe Storm
0:21.0
(0:21.0-T23)
0:30.3
(0:09.3-T51)
0:39.8
(0:09.5-T44)
0:52.7
(0:12.9-T43)
3 Roklubben Viking 2
jesper clausen
0:22.6
(0:22.6-T21)
0:34.3
(0:11.7-T36)
0:46.1.0
(0:11.8-T35)
0:55.3
(0:09.2-T36)
4 Stubbekøbing Roklub
Morten Hansen
0:21.3
(0:21.3-T31)
0:32.3
(0:11.0-T60)
0:43.8
(0:11.5-T58)
0:55.9
(0:12.1-T56)
5 Næstved Roklub 4
Morten Frimann
0:21.5
(0:21.5-T20)
0:33.0
(0:11.5-T31)
0:44.4
(0:11.4-T37)
0:56.2
(0:11.8-T31)
6 Roklubben Viking 4
Erik Arnoldi
0:23.7
(0:23.7-T23)
0:34.3
(0:10.6-T40)
0:45.2
(0:10.9-T44)
0:56.3
(0:11.1-T44)
7 Roklubben Viking 6
Frederik Holm
0:16.3
(0:16.3-T37)
0:28.1
(0:11.8-T46)
0:40.1
(0:12.0-T45)
0:56.5
(0:16.4-T44)
8 Roklubben Viking
Markus Christiansen
0:17.4
(0:17.4-T35)
0:29.8
(0:12.4-T39)
0:42.2
(0:12.4-T43)
0:58.0
(0:15.8-T43)
9 Næstved Roklub 5
Morten Thorving
0:15.5
(0:15.5-T39)
0:29.3
(0:13.8-T43)
0:43.3
(0:14.0-T43)
0:58.3
(0:15.0-T42)

Løb 119 Junior Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)63m125m188m250m
1 Maribo Roklub 4
Jannick Bai Andersen
0:16.2
(0:16.2-T37)
0:28.5
(0:12.3-T44)
0:40.8
(0:12.3-T49)
0:52.4
(0:11.6-T47)
2 Præstø Roklub 2
Jonas K, Nielsen
0:20.7
(0:20.7-T32)
0:32.2
(0:11.5-T58)
0:44.5
(0:12.3-T54)
0:53.9
(0:09.4-T51)
3 Maribo Roklub 3
Mie Haapanen
0:19.5
(0:19.5-T25)
0:30.3
(0:10.8-T39)
0:41.2
(0:10.9-T39)
0:54.0
(0:12.8-T38)
4 Næstved Roklub 6
Marie Frimann
0:18.3
(0:18.3-T39)
0:33.3
(0:15.0-T40)
0:48.7
(0:15.4-T39)
0:55.4
(0:06.7-T38)
5 Roforeningen KVIK 3
Magnus Aggernæs
0:19.4
(0:19.4-T31)
0:34.0
(0:14.6-T37)
0:49.3
(0:15.3-T35)
0:55.7
(0:06.4-T38)
6 Præstø Roklub 3
Sebastian Bredegaard Petersen
0:19.2
(0:19.2-T28)
0:31.7
(0:12.5-T43)
0:43.9
(0:12.2-T49)
0:56.3
(0:12.4-T45)
7 Roforeningen KVIK 4
Nicolai Lassen
0:21.2
(0:21.2-T31)
0:32.9
(0:11.7-T56)
0:45.2
(0:12.3-T49)
0:57.9
(0:12.7-T56)
7 Stubbekøbing Roklub 3
phillip Andersen
0:21.5
(0:21.5-T34)
0:33.4
(0:11.9-T56)
0:45.5
(0:12.1-T54)
0:57.9
(0:12.4-T58)
9 Næstved Roklub 3
frederik larsen
0:21.7
(0:21.7-T33)
0:34.4
(0:12.7-T47)
0:47.8
(0:13.4-T49)
0:58.1
(0:10.3-T46)
10 Præstø Roklub
Mathias Marsbøll
0:20.3
(0:20.3-T30)
0:31.1
(0:10.8-T50)
0:42.2
(0:11.1-T43)
0:58.3
(0:16.1.0-T37)
11 Stubbekøbing Roklub
Fredrik Sejr Jørgensen
0:20.9
(0:20.9-T32)
0:33.0
(0:12.1-T49)
0:45.5
(0:12.5-T48)
0:58.4
(0:12.9-T52)
12 Roforeningen KVIK 2
Gustav Vangsgaard
0:21.1
(0:21.1-T28)
0:32.9
(0:11.8-T51)
0:45.1
(0:12.2-T49)
0:58.6
(0:13.5-T44)
13 Stubbekøbing Roklub 5
Morten Rasmussen
0:21.9
(0:21.9-T33)
0:33.5
(0:11.6-T52)
0:46.0
(0:12.5-T53)
0:59.6
(0:13.6-T50)
14 Næstved Roklub 4
Anna Frimann
0:16.0
(0:16.0-T37)
0:30.6
(0:14.6-T37)
0:45.1
(0:14.5-T37)
0:59.8
(0:14.7-T42)
15 Næstved Roklub 5
Caroline Olsen
0:16.9
(0:16.9-T36)
0:29.4
(0:12.5-T43)
0:42.0
(0:12.6-T43)
1:02.6
(0:20.6-T41)
15 Næstved Roklub 2
Andre Madsen
0:16.6
(0:16.6-T47)
0:31.6
(0:15.0-T44)
0:47.1
(0:15.5-T39)
1:02.6
(0:15.5-T44)
17 Næstved Roklub
Caroline Larsen
0:23.2
(0:23.2-T28)
0:34.3
(0:11.1-T49)
0:45.8
(0:11.5-T47)
1:04.9
(0:19.1-T51)
18 Maribo Roklub 2
Jeannie Krog Hansen
0:18.4
(0:18.4-T33)
0:30.2
(0:11.8-T41)
0:42.4
(0:12.2-T44)
1:05.5
(0:23.1-T38)
19 Roforeningen KVIK
Thor Friis
0:19.4
(0:19.4-T34)
0:34.5
(0:15.1-T40)
0:50.0
(0:15.5-T42)
1:06.6
(0:16.6-T37)