Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Åbne Lolland-Falster Mesterskaber 2010

Løb 100 5000m - alle kan deltage

Plac.Navn (Klub)1250m2500m3750m5000m
1 Præstø Roklub
Martin Poulsen
4:29.7
(4:29.7-T29)
9:06.3
(4:36.6-T29)
13:45
(4:38.7-T30)
18:23.6
(4:38.6-T31)
2 Roklubben Furesø
Rebecca Busk
5:22.2
(5:22.2-T30)
10:53.7
(5:31.5-T28)
16:21.2
(5:27.5-T29)
21:41.4
(5:20.2-T30)
3 Roklubben Viking
Rene Hansen
4:23.2
(4:23.2-T28)
8:47.4
(4:24.2-T28)
13:10.8
(4:23.4-T29)
17:30.3
(4:19.5-T30)
4 Brandvæsnets Idrætsforening 2
Søren Hansen
4:29.5
(4:29.5-T33)
9:07.2
(4:37.7-T31)
13:43.2
(4:36-T30)
18:05.6
(4:22.4-T31)
5 Roklubben Furesø 2
Sofie Råberg Mikkelsen
5:23.7
(5:23.7-T30)
10:56.1
(5:32.4-T28)
16:24.6
(5:28.5-T30)
21:45.1
(5:20.5-T31)
6 Brandvæsnets Idrætsforening
Thomas Vedsmand
4:24.9
(4:24.9-T28)
8:49.8
(4:24.9-T27)
13:12
(4:22.2-T28)
17:25.4
(4:13.4-T31)

Løb 101 Piger Jun. D (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Tissø Roklub
Janni Nissen
0:39.7
(0:39.7-T41)
1:19.3
(0:39.6-T36)
2:03
(0:43.7-T32)
2:43.4
(0:40.4-T39)
2 Tissø Roklub 2
Laura Lentz
0:33
(0:33-T40)
1:05.3
(0:32.3-T39)
1:38.4
(0:33.1-T40)
2:12
(0:33.6-T41)
3 Roklubben Viking
Mette Østrup Olsen
0:34
(0:34-T41)
1:08.7
(0:34.7-T38)
1:46.6
(0:37.9-T35)
2:22
(0:35.4-T37)
4 Tissø Roklub 3
Mette Nissen
0:34.4
(0:34.4-T40)
1:07.5
(0:33.1-T43)
1:40.6
(0:33.1-T42)
2:13.6
(0:33-T46)
5 Tissø Roklub 5
Signe Mejnertsen
0:33.2
(0:33.2-T43)
1:08
(0:34.8-T43)
1:45.1
(0:37.1-T45)
2:20.6
(0:35.5-T49)

Løb 102 Drenge Jun. D (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Tissø Roklub
Emil Korgaard
0:29.9
(0:29.9-T36)
0:59.4
(0:29.5-T35)
1:28.8
(0:29.4-T33)
1:56.8
(0:28-T41)
2 Tissø Roklub 3
Jeppe Nielsen
0:35.5
(0:35.5-T41)
1:11.4
(0:35.9-T38)
1:47.9
(0:36.5-T36)
2:26.1
(0:38.2-T39)
3 Roklubben Viking
Jeppe Storm
0:27.2
(0:27.2-T42)
0:55.9
(0:28.7-T38)
1:26
(0:30.1-T38)
1:54.4
(0:28.4-T40)

Løb 103 Piger Jun. C (13-14år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Næstved Roklub 2
Emilie Larsen
1:13.9
(1:13.9-T35)
2:35.8
(1:21.9-T30)
3:55.7
(1:19.9-T32)
5:07.8
(1:12.1-T35)
2 Maribo Roklub
Ida Haapanen
0:57.2
(0:57.2-T35)
1:56.7
(0:59.5-T30)
2:57.7
(1:01-T30)
3:58.6
(1:00.9-T37)
3 Næstved Roklub
Marie Frimann
0:59.5
(0:59.5-T34)
1:59.6
(1:00.1-T30)
3:00.1
(1:00.5-T32)
3:56.1
(0:56-T39)
4 Maribo Roklub 2
Selina Andersen
1:06.3
(1:06.3-T39)
2:14.9
(1:08.6-T37)
3:24.5
(1:09.6-T36)
4:34.1
(1:09.6-T39)

Løb 104 Drenge Jun. C (13-14år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Tissø Roklub 2
Allan Nissen
1:00.8
(1:00.8-T38)
2:02.3
(1:01.5-T32)
3:05.2
(1:02.9-T31)
4:04.1
(0:58.9-T36)
2 Tissø Roklub
Magnus Korgaard
1:00.4
(1:00.4-T32)
2:01.1
(1:00.7-T29)
3:02.9
(1:01.8-T28)
4:03.4
(1:00.5-T31)
3 Præstø Roklub
Sebastian Bredegaard Petersen
0:58.2
(0:58.2-T43)
2:01.5
(1:03.3-T39)
3:06
(1:04.5-T36)
4:13.7
(1:07.7-T35)

Løb 105 Piger Jun. B (15-16år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Maribo Roklub
Katrine Christensen
2:11.3
(2:11.3-T35)
4:31.3
(2:20-T30)
6:55.3
(2:24-T27)
9:19.5
(2:24.2-T28)
2 Maribo Roklub 2
Mie Haapanen
2:06.5
(2:06.5-T32)
4:18
(2:11.5-T28)
6:30.5
(2:12.5-T28)
8:39
(2:08.5-T28)
3 Roklubben Furesø
Rebecca Busk
2:03.9
(2:03.9-T32)
4:09.9
(2:06-T28)
6:16.5
(2:06.6-T28)
8:23.2
(2:06.7-T26)
4 Maribo Roklub 3
Sarah Nielsen
2:11.2
(2:11.2-T35)
4:27.3
(2:16.1-T30)
6:46.9
(2:19.6-T32)
9:06.9
(2:20-T34)

Løb 106 Drenge Jun. B (15-16år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Lyngby Roklub 2
Alexander Modest
1:53.9
(1:53.9-T34)
3:51.6
(1:57.7-T31)
5:53.3
(2:01.7-T31)
7:52.9
(1:59.6-T33)
2 Næstved Roklub 3
Andre Madsen
2:08
(2:08-T37)
4:22.9
(2:14.9-T31)
6:39.9
(2:17-T31)
8:54.1
(2:14.2-T33)
3 Næstved Roklub
frederik larsen
1:49.2
(1:49.2-T36)
3:47.2
(1:58-T32)
5:47.9
(2:00.7-T30)
7:48.9
(2:01-T30)
4 Maribo Roklub
Jannick Bai Andersen
1:47.8
(1:47.8-T33)
3:45.1
(1:57.3-T30)
5:43.1
(1:58-T31)
7:41.3
(1:58.2-T32)
5 Roklubben Furesø
Marcus Pii Lunau Blanke
1:50.9
(1:50.9-T36)
3:45.2
(1:54.3-T32)
5:39.1
(1:53.9-T32)
7:30.7
(1:51.6-T33)
6 Roklubben Viking
Martin Nielsen
1:52.7
(1:52.7-T34)
3:54.8
(2:02.1-T30)
6:01
(2:06.2-T30)
8:06
(2:05-T30)
7 Næstved Roklub 2
steffen jørgensen
1:46.7
(1:46.7-T33)
3:40.6
(1:53.9-T31)
5:37.1
(1:56.5-T30)
7:36
(1:58.9-T30)

Løb 108 Drenge Jun. A (17-18år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Viking
Frederik Holm
1:42.7
(1:42.7-T36)
3:28.2
(1:45.5-T34)
5:17.1
(1:48.9-T32)
7:04.6
(1:47.5-T32)

Løb 111 Dame åben 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Middelfart Roklub
Henriette Madsen
2:07.5
(2:07.5-T35)
4:15.8
(2:08.3-T32)
6:24.6
(2:08.8-T32)
8:31.1
(2:06.5-T35)
2 Skovshoved Roklub
Margit Haahr Hansen
1:42.5
(1:42.5-T34)
3:28.4
(1:45.9-T32)
5:14.3
(1:45.9-T31)
6:56.5
(1:42.2-T35)
3 Bagsværd Roklub
Tanja Ehlers
1:48.3
(1:48.3-T37)
3:39.2
(1:50.9-T33)
5:30.3
(1:51.1-T33)
7:17.2
(1:46.9-T35)

Løb 112 Herre åben 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roskilde Roklub 2
1:33.1
(1:33.1-T42)
3:11.2
(1:38.1-T37)
4:49.4
(1:38.2-T35)
6:22.2
(1:32.8-T41)
2 Præstø Roklub
Jan Kaare Petersen
1:39.4
(1:39.4-T37)
3:27.6
(1:48.2-T34)
5:18.2
(1:50.6-T34)
7:10.7
(1:52.5-T34)
3 Roskilde Roklub
Jens Vilhelmsen
1:32.8
(1:32.8-T41)
3:08.5
(1:35.7-T38)
4:44
(1:35.5-T38)
6:17.2
(1:33.2-T42)
4 kraftcenter København
Mathias Lyster
1:33.4
(1:33.4-T35)
3:10.4
(1:37-T33)
4:50.4
(1:40-T32)
6:28.8
(1:38.4-T35)
5 kraftcenter København 2
Michael Ludwigsen
1:33.5
(1:33.5-T35)
3:08.2
(1:34.7-T34)
4:42.6
(1:34.4-T34)
6:13.8
(1:31.2-T38)
6 kraftcenter København 3
Mikkel Jacobsen
1:31.6
(1:31.6-T37)
3:07.9
(1:36.3-T34)
4:44.8
(1:36.9-T33)
6:19.5
(1:34.7-T35)

Løb 113 Motionsløb piger/damer under 30år 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Tissø Roklub
Agnes Wager
0:56.1
(0:56.1-T30)
1:53
(0:56.9-T26)
2:50.4
(0:57.4-T26)
3:47.2
(0:56.8-T29)
2 Tissø Roklub 2
Bianca Jensen
1:01.1
(1:01.1-T33)
2:04.6
(1:03.5-T32)
3:09.8
(1:05.2-T30)
4:13.4
(1:03.6-T30)
3 Tissø Roklub 4
Lea Madsen
1:02.1
(1:02.1-T30)
2:03.1
(1:01-T31)
3:04.7
(1:01.6-T31)
4:07
(1:02.3-T35)
4 Tissø Roklub 3
Patricia Monsrud
1:01.5
(1:01.5-T35)
2:04.3
(1:02.8-T32)
3:08.3
(1:04-T31)
4:11.4
(1:03.1-T35)

Løb 114 Motionsløb drenge/herrer under 30år 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Præstø Roklub
Jonas Carlsen
0:55.9
(0:55.9-T31)
1:54.2
(0:58.3-T30)
2:54.6
(1:00.4-T30)
3:54.5
(0:59.9-T33)
2 Tissø Roklub
Lars Petersen
0:54.9
(0:54.9-T28)
1:49.9
(0:55-T26)
2:44.7
(0:54.8-T26)
3:37.9
(0:53.2-T32)
3 Præstø Roklub
Martin Oddershede
0:54
(0:54-T32)
1:50
(0:56-T30)
2:47.7
(0:57.7-T28)
3:44.3
(0:56.6-T30)
4 Tissø Roklub 2
Tobias Madsen
0:57.4
(0:57.4-T41)
1:56.5
(0:59.1-T37)
2:57.1
(1:00.6-T29)
3:57.9
(1:00.8-T32)

Løb 116 Motionsløb mænd 30år eller over 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Næstved Roklub
Jørgen Frederiksen
0:54.3
(0:54.3-T32)
1:49.7
(0:55.4-T31)
2:45.6
(0:55.9-T32)
3:40.1
(0:54.5-T34)
2 Brandvæsnets Idrætsforening 2
John Busk
0:50.9
(0:50.9-T35)
1:43
(0:52.1-T32)
2:35.4
(0:52.4-T33)
3:28.6
(0:53.2-T33)
3 Næstved Roklub 2
Morten Frimann
0:49.5
(0:49.5-T40)
1:39.5
(0:50-T35)
2:29.5
(0:50-T34)
3:18.8
(0:49.3-T34)
4 Næstved Roklub 3
Morten Thorving
0:48.8
(0:48.8-T34)
1:38.1
(0:49.3-T32)
2:27.7
(0:49.6-T33)
3:15.6
(0:47.9-T34)
5 Brandvæsnets Idrætsforening
Torben Kristiansen
0:48.2
(0:48.2-T37)
1:36.4
(0:48.2-T37)
2:25.1
(0:48.7-T38)
3:15.1
(0:50-T34)

Løb 117 Åben holdstafet - Handicap efter alder og køn 4x500m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Tissø Roklub 2
Janni Nissen
Mette Nissen
Laura Lentz
Signe Mejnertsen
2:28.8
(2:28.8-T42)
5:09.2
(2:40.4-T39)
7:26.3
(2:17.1-T42)
9:37.7
(2:11.4-T41)
2 Maribo Roklub
Ida Haapanen
Katrine Christensen
Mie Haapanen
Sarah Nielsen
2:20.7
(2:20.7-T37)
4:25.7
(2:05-T37)
6:27.4
(2:01.7-T42)
8:20.7
(1:53.3-T38)
3 Tissø Roklub 3
Allan Nissen
Jeppe Nielsen
Bianca Jensen
Patricia Monsrud
2:30.3
(2:30.3-T28)
4:58
(2:27.7-T39)
6:59
(2:01-T40)
8:53.7
(1:54.7-T39)
4 Tissø Roklub
Agnes Wager
Magnus Korgaard
Lea Madsen
Tobias Madsen
2:40.6
(2:40.6-T20)
4:39.8
(1:59.2-T34)
6:35.5
(1:55.7-T35)
8:25.4
(1:49.9-T43)
5 Maribo Roklub 2
Selina Andersen
Jannick Bai Andersen
Andreas Christensen
Jesper Haarpenen
2:39.1
(2:39.1-T26)
4:53
(2:13.9-T41)
6:44
(1:51-T47)
8:23.1
(1:39.1-T41)
6 Næstved Roklub 2
frederik larsen
Marie Frimann
Morten Thorving
steffen jørgensen
2:53.6
(2:53.6-T25)
7 Næstved Roklub
Andre Madsen
Jørgen Frederiksen
Morten Frimann
Emilie Larsen
3:06.8
(3:06.8-T28)
8 Næstved Roklub 2
frederik larsen
Marie Frimann
Morten Thorving
steffen jørgensen
1:48.5
(1:48.5-T36)
9 Næstved Roklub
Andre Madsen
Jørgen Frederiksen
Morten Frimann
Emilie Larsen
1:41.5
(1:41.5-T44)
10 Næstved Roklub 2
frederik larsen
Marie Frimann
Morten Thorving
steffen jørgensen
1:46.7
(1:46.7-T42)
11 Næstved Roklub
Andre Madsen
Jørgen Frederiksen
Morten Frimann
Emilie Larsen
2:02
(2:02-T40)
12 Næstved Roklub 2
frederik larsen
Marie Frimann
Morten Thorving
steffen jørgensen
1:35.6
(1:35.6-T41)
13 Næstved Roklub
Andre Madsen
Jørgen Frederiksen
Morten Frimann
Emilie Larsen
1:46.4
(1:46.4-T36)
14 Præstø Roklub 3
Martin Oddershede
Jonas Carlsen
Sebastian Bredegaard Petersen
Kim Elbæk Pedersen
3:10.1
(3:10.1-T26)
5:02.9
(1:52.8-T37)
6:57.8
(1:54.9-T34)
8:45.5
(1:47.7-T32)
15 Roklubben Furesø
Sofie Råberg Mikkelsen
Marcus Pii Lunau Blanke
Asbjørn Stubkjær Rugh
Mads Boesen
2:47.2
(2:47.2-T25)
4:31.9
(1:44.7-T46)
6:11.7
(1:39.8-T44)
7:54.5
(1:42.8-T40)
16 Brandvæsnets Idrætsforening
John Busk
Søren Hansen
Thomas Vedsmand
Torben Kristiansen
2:49.9
(2:49.9-T25)
4:25.1
(1:35.2-T40)
5:54.8
(1:29.7-T45)
7:22.8
(1:28-T42)
17 Danske Studenters Roklub
Jesper Oldenborg
Katja Andersen Hartvig
Frederik Kock
Peter A. Stentoft
2:51.8
(2:51.8-T21)
4:17.2
(1:25.4-T38)
6:03.2
(1:46-T37)
7:29.6
(1:26.4-T36)
18 Danske Studenters Roklub 3
Mikkel Jacobsen
Fanny Simone Steinbüchel
Christian Wiboe
Asbjørn Stahlhut
2:49.8
(2:49.8-T22)
4:27.7
(1:37.9-T43)
6:01.7
(1:34-T36)
7:26.8
(1:25.1-T45)

Løb 118 Åben Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)63m125m188m250m
1 Tissø Roklub
Janni Nissen
0:20.9
(0:20.9-T40)
0:39.5
(0:18.6-T42)
0:58.5
(0:19-T41)
1:17.7
(0:19.2-T45)
2 Tissø Roklub 7
Laura Lentz
0:17
(0:17-T46)
0:31.7
(0:14.7-T41)
0:46.5
(0:14.8-T45)
1:02
(0:15.5-T44)
3 Roklubben Viking
Mette Østrup Olsen
0:18.5
(0:18.5-T39)
0:34.6
(0:16.1-T41)
0:50.8
(0:16.2-T41)
1:08.3
(0:17.5-T42)
4 Tissø Roklub 2
Mette Nissen
0:17.3
(0:17.3-T45)
0:32.9
(0:15.6-T50)
0:48.4
(0:15.5-T46)
1:04.9
(0:16.5-T49)
5 Tissø Roklub 6
Signe Mejnertsen
0:00
(0:00-T)
0:17.2
(0:17.2-T42)
0:33
(0:15.8-T42)
1:07.8
(0:34.8-T52)
1:24.8
(0:17-T53)
6 Tissø Roklub 8
Jeppe Nielsen
0:20.8
(0:20.8-T38)
0:37.4
(0:16.6-T40)
0:54.7
(0:17.3-T35)
1:14.2
(0:19.5-T38)
7 Maribo Roklub 6
Selina Andersen
0:19.3
(0:19.3-T40)
0:34.4
(0:15.1-T48)
0:49.8
(0:15.4-T47)
1:06
(0:16.2-T50)
8 Tissø Roklub 13
Patricia Monsrud
0:18.7
(0:18.7-T42)
0:32.2
(0:13.5-T49)
0:46.1
(0:13.9-T52)
1:00.9
(0:14.8-T50)
9 Maribo Roklub 5
Sarah Nielsen
0:18.1
(0:18.1-T50)
0:31.8
(0:13.7-T61)
0:45.9
(0:14.1-T55)
1:00.8
(0:14.9-T58)
9 Tissø Roklub 9
Magnus Korgaard
0:19.9
(0:19.9-T27)
0:33.3
(0:13.4-T36)
0:46.7
(0:13.4-T36)
1:00.8
(0:14.1-T40)
11 Præstø Roklub
Sebastian Bredegaard Petersen
0:21.2
(0:21.2-T31)
0:34.3
(0:13.1-T50)
0:47.9
(0:13.6-T49)
1:02.9
(0:15-T42)
12 Tissø Roklub 12
Lea Madsen
0:21.6
(0:21.6-T33)
0:35.3
(0:13.7-T44)
0:49
(0:13.7-T44)
1:03.1
(0:14.1-T53)
13 Næstved Roklub
Andre Madsen
0:24.8
(0:24.8-T27)
0:39.5
(0:14.7-T41)
0:54.1
(0:14.6-T41)
1:09.1
(0:15-T42)
14 Næstved Roklub 4
steffen jørgensen
0:21.6
(0:21.6-T22)
0:34.2
(0:12.6-T38)
0:47.2
(0:13-T32)
1:01.4
(0:14.2-T31)
15 Tissø Roklub 4
Tobias Madsen
0:25
(0:25-T26)
0:37.4
(0:12.4-T53)
0:50
(0:12.6-T52)
1:03.4
(0:13.4-T60)