Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Nordic Indoor Open 2012

Løb 98 Piger Junior E 9-10 år/årg 02-03

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub I
Ida Blomstrand
0:35.6
(0:35.6-T49)
1:12.4
(0:36.8-T46)
1:51.7
(0:39.3-T46)
2:31.7
(0:40-T48)

Løb 99 Drenge Junior E 9-10 år/årg 02-03

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub I
Johan Wisholm
0:35.1
(0:35.1-T48)
1:10.7
(0:35.6-T44)
1:48.7
(0:38-T39)
2:26.9
(0:38.2-T41)

Løb 100 Piger Junior D 11-12 år/årg 00-01

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub V
Liane Vestergaard
0:29.1
(0:29.1-T45)
0:58.5
(0:29.4-T45)
1:31.2
(0:32.7-T42)
2:04.4
(0:33.2-T43)
2 Hadsund Roklub I
Anne Cathrine Madsen
0:33.6
(0:33.6-T52)
1:06.9
(0:33.3-T50)
1:41.8
(0:34.9-T46)
2:17.5
(0:35.7-T42)
3 Hadsund Roklub VI
Anna Abrahamsen
0:32.8
(0:32.8-T44)
1:05.4
(0:32.6-T46)
1:41.8
(0:36.4-T46)
2:19.6
(0:37.8-T48)
4 Fredericia Roklub I
Amalie Kiær
0:31.2
(0:31.2-T48)
1:03.8
(0:32.6-T53)
1:40.4
(0:36.6-T52)
2:21.2
(0:40.8-T68)
5 Hadsund Roklub II
Agnete Munk
0:34.2
(0:34.2-T47)
1:09.6
(0:35.4-T44)
1:46
(0:36.4-T45)
2:21.3
(0:35.3-T46)
6 Hadsund Roklub III
Thea Bach Stegger
0:34.8
(0:34.8-T45)
1:10.6
(0:35.8-T45)
1:50
(0:39.4-T40)
2:30.2
(0:40.2-T42)
7 Hadsund Roklub IV
Alberte Jensen
0:38.2
(0:38.2-T41)
1:17.2
(0:39-T38)
1:56.4
(0:39.2-T38)
2:35.1
(0:38.7-T37)
8 Skanderborg Roklub I
Anne Vindfeldt–Bottke
0:36.3
(0:36.3-T40)
1:12.8
(0:36.5-T38)
1:53.2
(0:40.4-T36)
2:39.2
(0:46-T52)

Løb 101 Drenge Junior D 11-12 år/årg 00-01

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Holstebro Roklub I
Christoffer Kvist Nielsen
0:30.8
(0:30.8-T47)
1:02.3
(0:31.5-T40)
1:34.7
(0:32.4-T35)
2:06.1
(0:31.4-T44)
2 Gerding I
Thomas Blum Knudsen
0:30.9
(0:30.9-T43)
1:02.6
(0:31.7-T38)
1:34.4
(0:31.8-T40)
2:06.6
(0:32.2-T41)
3 Hadsund Roklub II
Tobias Grøn
0:34.1
(0:34.1-T39)
1:07.9
(0:33.8-T39)
1:44.6
(0:36.7-T39)
2:18.8
(0:34.2-T39)
4 Hadsund Roklub I
Casper Lund Roth
0:35.9
(0:35.9-T40)
1:12.2
(0:36.3-T38)
1:51.7
(0:39.5-T36)
2:31.4
(0:39.7-T38)

Løb 102 Piger Junior C 13-14 år/årg 98-99

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Holstebro Roklub III
Ida Petersen
0:56.3
(0:56.3-T39)
1:55
(0:58.7-T37)
2:54.2
(0:59.2-T37)
3:52.7
(0:58.5-T39)
2 Hadsund Roklub III
Sofie Matiesen
0:54.7
(0:54.7-T35)
1:52.9
(0:58.2-T31)
2:54.6
(1:01.7-T28)
3:55.6
(1:01-T32)
3 Holstebro Roklub II
Maria Dixen Nielsen
0:54.5
(0:54.5-T45)
1:53.7
(0:59.2-T40)
2:57
(1:03.3-T37)
4:01.4
(1:04.4-T37)
4 Aarhus Roklub I
Mette Køchs Nielsen
0:57.4
(0:57.4-T43)
2:00.3
(1:02.9-T39)
3:04.4
(1:04.1-T37)
4:06.5
(1:02.1-T40)
5 Roklubben Stevns I
Anne-Kristine Haunsvig
0:59
(0:59-T41)
2:04.9
(1:05.9-T35)
3:11.6
(1:06.7-T34)
4:15.1
(1:03.5-T36)
6 Hadsund Roklub II
Louise Møller Lorentsen
1:02.3
(1:02.3-T36)
2:09.3
(1:07-T29)
3:17.4
(1:08.1-T28)
4:23.6
(1:06.2-T30)
7 Roklubben Ægir I
Mathilde Albæk Lauritsen
0:59.6
(0:59.6-T42)
2:08
(1:08.4-T35)
3:17.1
(1:09.1-T35)
4:24.5
(1:07.4-T36)

Løb 103 Drenge Junior C 13-14 år/årg 98-99

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:51.9
(0:51.9-T37)
1:44.7
(0:52.8-T35)
2:38.4
(0:53.7-T35)
3:31
(0:52.6-T38)
2 Odder Roklub III
Rasmus Blæsberg
0:55.3
(0:55.3-T36)
1:53.1
(0:57.8-T32)
2:50.3
(0:57.2-T31)
3:44.1
(0:53.8-T37)
3 Odder Roklub I
Johannes Dahm
0:58.1
(0:58.1-T36)
1:57.7
(0:59.6-T33)
2:57.1
(0:59.4-T32)
3:56
(0:58.9-T37)
4 Odder Roklub II
Stefan Lara
0:59.7
(0:59.7-T36)
2:00.9
(1:01.2-T31)
3:02
(1:01.1-T32)
4:02.5
(1:00.5-T37)
5 Holstebro Roklub III
Christian Carlsen
1:00.3
(1:00.3-T39)
2:04.7
(1:04.4-T33)
3:10.9
(1:06.2-T33)
4:15.4
(1:04.5-T35)
6 Holstebro Roklub II
Jonas G. Lund
1:01.5
(1:01.5-T40)
2:06.2
(1:04.7-T37)
3:12.9
(1:06.7-T35)
4:18.5
(1:05.6-T37)
7 Roklubben Ægir I
Frederik H. Z. Andersen
0:59.4
(0:59.4-T45)
2:05
(1:05.6-T40)
3:12.9
(1:07.9-T38)
4:19.9
(1:07-T38)
8 Hadsund Roklub IV
Jesper Molin
1:03.6
(1:03.6-T36)
2:12.5
(1:08.9-T31)
3:22.9
(1:10.4-T31)
4:30.9
(1:08-T32)
9 Hadsund Roklub I
Mikkel Jensen
1:02.7
(1:02.7-T36)
2:13.3
(1:10.6-T30)
3:24.4
(1:11.1-T29)
4:32.9
(1:08.5-T31)
10 Hadsund Roklub III
Nikolai Skaarup Christiansen
1:06.8
(1:06.8-T40)
2:17.9
(1:11.1-T37)
3:29.6
(1:11.7-T36)
4:37.2
(1:07.6-T40)
11 Hadsund Roklub II
Magnus Toft Conradsen
1:07
(1:07-T37)
2:20.6
(1:13.6-T33)
3:33.4
(1:12.8-T31)
4:42.3
(1:08.9-T34)

Løb 104 Piger Junior B 15-16 år/årg 96-97

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Ægir II
Ida Kollerup Larsen
1:53.7
(1:53.7-T37)
3:55.9
(2:02.2-T31)
6:01.8
(2:05.9-T30)
8:07
(2:05.2-T31)
2 Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz
1:59.6
(1:59.6-T35)
4:04
(2:04.4-T31)
6:07.6
(2:03.6-T32)
8:08.8
(2:01.2-T35)
3 Odder Roklub I
Julie Poulsen
1:59.6
(1:59.6-T34)
4:03.8
(2:04.2-T33)
6:08.5
(2:04.7-T33)
8:09.7
(2:01.2-T36)
4 Roklubben Ægir I
Emma Sofie Andersen
1:55.9
(1:55.9-T38)
4:08.5
(2:12.6-T31)
6:27.1
(2:18.6-T31)
8:39.4
(2:12.3-T32)
5 Roklubben Stevns III
Fie Nissen
2:05.4
(2:05.4-T26)
4:20.7
(2:15.3-T23)
6:39.1
(2:18.4-T23)
8:50.4
(2:11.3-T26)
6 Skanderborg Roklub I
Emilie bottke
2:13.4
(2:13.4-T34)
4:27.9
(2:14.5-T31)
6:42.4
(2:14.5-T31)
8:52.8
(2:10.4-T32)
7 Skanderborg Roklub II
Katrine Lyngaard Trans
2:09.6
(2:09.6-T36)
4:23.5
(2:13.9-T35)
6:41
(2:17.5-T36)
8:55.8
(2:14.8-T43)
8 Hadsund Roklub I
Michelle Nielsen
2:08.3
(2:08.3-T32)
4:25.8
(2:17.5-T28)
6:45.1
(2:19.3-T29)
9:03.1
(2:18-T32)

Løb 105 Piger Junior A 17-18 år/årg 94-95

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Hadsund Roklub I
Trine Toft Andersen
1:54.7
(1:54.7-T36)
3:51.1
(1:56.4-T33)
5:47.1
(1:56-T32)
7:39.6
(1:52.5-T34)
2 Hadsund Roklub II
Mette Noll Nielsen
1:54.3
(1:54.3-T31)
3:52.4
(1:58.1-T28)
5:51.8
(1:59.4-T29)
7:48.5
(1:56.7-T29)
3 Odder Roklub I
Mette Leitzke Sørensen
1:58.6
(1:58.6-T33)
3:58.7
(2:00.1-T32)
5:59.9
(2:01.2-T32)
7:55.5
(1:55.6-T35)
4 Aarhus Roklub I
Marie Louise Stengaard Veigert
2:03.7
(2:03.7-T33)
4:14.9
(2:11.2-T31)
6:28.5
(2:13.6-T31)
8:37.1
(2:08.6-T32)

Løb 106 Drenge Junior B 15-16 år/årg 96-97

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 VÍF I
Torstein Brattaberg
1:39.1
(1:39.1-T33)
3:19.1
(1:40-T30)
4:59.1
(1:40-T30)
6:37.6
(1:38.5-T33)
2 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt
1:39.5
(1:39.5-T34)
3:23.6
(1:44.1-T32)
5:07.1
(1:43.5-T32)
6:46.3
(1:39.2-T34)
3 Holstebro Roklub II
Aske Petersen(ej i brug)
1:35.6
(1:35.6-T36)
3:19.8
(1:44.2-T35)
5:06.1
(1:46.3-T35)
6:52.9
(1:46.8-T35)
4 Odder Roklub V
Mads Hougaard
1:44.3
(1:44.3-T35)
3:32.3
(1:48-T31)
5:20.3
(1:48-T30)
7:03.3
(1:43-T36)
5 Hadsund Roklub I
Frederik Mathiesen
1:44.9
(1:44.9-T33)
3:34.8
(1:49.9-T30)
5:24.6
(1:49.8-T30)
7:12.6
(1:48-T32)
6 Odder Roklub I
Anders Leitzke Sørensen
1:50.6
(1:50.6-T34)
3:44.7
(1:54.1-T30)
5:38.3
(1:53.6-T30)
7:23.5
(1:45.2-T37)
7 Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach
1:49
(1:49-T33)
3:41.4
(1:52.4-T29)
5:35
(1:53.6-T30)
7:23.7
(1:48.7-T34)
8 Hadsund Roklub III
Wiliam Wisholm
1:51.5
(1:51.5-T34)
3:44.8
(1:53.3-T32)
5:38.2
(1:53.4-T33)
7:26.8
(1:48.6-T35)
9 Odder Roklub II
Christian Krogh
1:49.2
(1:49.2-T34)
3:42.5
(1:53.3-T32)
5:35.9
(1:53.4-T33)
7:27.1
(1:51.2-T33)
10 Holstebro Roklub III
Jonatan Nielsen
1:52.8
(1:52.8-T34)
3:48
(1:55.2-T33)
5:43.5
(1:55.5-T32)
7:36.7
(1:53.2-T33)
11 Roklubben Ægir I
Jacob Zacho Søndergaard
1:49.5
(1:49.5-T35)
3:53.8
(2:04.3-T29)
5:58.7
(2:04.9-T30)
7:59.9
(2:01.2-T29)
12 Odder Roklub VII
Asgar Damsgaard
1:59.7
(1:59.7-T32)
4:04.5
(2:04.8-T29)
6:12
(2:07.5-T31)
8:17.8
(2:05.8-T32)
13 Skanderborg Roklub I
Rasmus Janik Christiansen
2:05.5
(2:05.5-T34)
4:12.9
(2:07.4-T36)
6:19.7
(2:06.8-T37)
8:25.3
(2:05.6-T37)
14 Skanderborg Roklub III
Toke Christensen
2:07.4
(2:07.4-T24)
4:19.9
(2:12.5-T23)
6:31.9
(2:12-T22)
8:33.3
(2:01.4-T24)
15 Skanderborg Roklub II
Mathias Bruus Håkonsson
2:15.9
(2:15.9-T29)
4:34.8
(2:18.9-T29)
6:49.4
(2:14.6-T31)
8:49.7
(2:00.3-T35)
16 Roklubben Ægir II
Asmus Grøn Bendixen
2:13.1
(2:13.1-T32)
4:37.9
(2:24.8-T27)
7:04.9
(2:27-T27)
9:26.7
(2:21.8-T28)

Løb 107 Drenge Junior A 17-18 år/årg 94-95

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Haderslev Roklub I
Kristian Hunderup
1:34.4
(1:34.4-T29)
3:12.6
(1:38.2-T27)
4:54.4
(1:41.8-T28)
6:32.9
(1:38.5-T30)
2 Hadsund Roklub I
Peter Rytter Munk
1:36.5
(1:36.5-T37)
3:16
(1:39.5-T36)
4:57.3
(1:41.3-T33)
6:38.1
(1:40.8-T32)
3 Aarhus Roklub I
Sebastian A.F. Thomassen
1:39.1
(1:39.1-T36)
3:21.4
(1:42.3-T32)
5:03.7
(1:42.3-T32)
6:42.4
(1:38.7-T35)
4 Roklubben Ægir I
Christian Due Nielsen
1:33.8
(1:33.8-T37)
3:17.6
(1:43.8-T32)
5:02.4
(1:44.8-T31)
6:47.7
(1:45.3-T34)
5 Hadsund Roklub II
Lennart Vestergaard
1:38.9
(1:38.9-T37)
3:23.5
(1:44.6-T32)
5:09.3
(1:45.8-T32)
6:54.6
(1:45.3-T32)
6 Hadsund Roklub III
Christian Danmark
1:44
(1:44-T35)
3:39.1
(1:55.1-T31)
5:37.2
(1:58.1-T30)
7:33.5
(1:56.3-T31)
7 Aarhus Roklub II
Morten Wesley Malm
1:53.2
(1:53.2-T34)
3:52.9
(1:59.7-T32)
5:52.5
(1:59.6-T33)
7:46.8
(1:54.3-T33)

Løb 108 Dame Senior B 19-22 år/årg 90-93

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Nina Hollensen
1:43.7
(1:43.7-T37)
3:34.5
(1:50.8-T33)
5:25.7
(1:51.2-T33)
7:14.1
(1:48.4-T36)
2 Silkeborg Roklub I
Astrid Bertelsen
1:54.6
(1:54.6-T37)
3:54.4
(1:59.8-T36)
5:54.9
(2:00.5-T35)
7:50.4
(1:55.5-T37)

Løb 109 Herre Senior B 19-22 år/årg 90-93

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Ægir I
Mathias Kristensen
1:37.4
(1:37.4-T33)
3:16.8
(1:39.4-T33)
4:56.9
(1:40.1-T33)
6:33.8
(1:36.9-T35)
2 Haderslev Roklub I
Sebastian Strauss
1:38.1
(1:38.1-T35)
3:18.1
(1:40-T32)
4:57.5
(1:39.4-T31)
6:34.5
(1:37-T32)
3 Odder Roklub I
Alex Berg
1:41.5
(1:41.5-T34)
3:23.9
(1:42.4-T32)
5:05
(1:41.1-T33)
6:42.3
(1:37.3-T37)
4 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
1:42.5
(1:42.5-T30)
3:27.2
(1:44.7-T29)
5:12
(1:44.8-T31)
6:50.5
(1:38.5-T38)
5 Aarhus Roklub I
Mads Sønderup Varming
1:43.7
(1:43.7-T31)
3:32.2
(1:48.5-T30)
5:19.6
(1:47.4-T32)
7:03.2
(1:43.6-T36)

Løb 111 Herre Senior B letvægt 19-22 år/årg 90-93

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Andrej Lawaetz Bendtsen
1:32.5
(1:32.5-T38)
3:09.1
(1:36.6-T35)
4:46.2
(1:37.1-T35)
6:20.2
(1:34-T38)
2 Odder Roklub I
Mathias Larsen
1:35.9
(1:35.9-T34)
3:13.2
(1:37.3-T33)
4:51.2
(1:38-T33)
6:27.7
(1:36.5-T37)
3 Silkeborg Roklub I
Jacob Søby Pedersen
1:40.3
(1:40.3-T39)
3:26.5
(1:46.2-T34)
5:14.3
(1:47.8-T34)
6:56.2
(1:41.9-T36)
4 Fredericia Roklub I
Laurits Cordtz Larsen
1:41.3
(1:41.3-T37)
3:27
(1:45.7-T33)
5:13.7
(1:46.7-T33)
6:56.4
(1:42.7-T39)

Løb 112 Dame Senior A åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Ida-Marie Høyvik
1:55.4
(1:55.4-T33)
3:51.5
(1:56.1-T33)
5:47.4
(1:55.9-T33)
7:41.4
(1:54-T35)
2 Aarhus Roklub II
Mai Nielsen
2:02.5
(2:02.5-T35)
4:12.4
(2:09.9-T36)
6:33.5
(2:21.1-T35)
8:49.4
(2:15.9-T36)

Løb 113 Herre Senior A åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Pargas Roddklubb I
John Karlsson
1:33
(1:33-T34)
3:06.9
(1:33.9-T33)
4:41.1
(1:34.2-T34)
6:15
(1:33.9-T35)
2 Aarhus Roklub I
Steen Wegner
1:32.6
(1:32.6-T32)
3:07.7
(1:35.1-T32)
4:44.8
(1:37.1-T34)
6:23.8
(1:39-T34)

Løb 115 Herre Senior A letvægt åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub I
Steffen Bonde
1:32.4
(1:32.4-T40)
3:06.4
(1:34-T36)
4:39.7
(1:33.3-T35)
6:09.8
(1:30.1-T41)
2 Odense Roklub I
Hans Christian Sørensen
1:38
(1:38-T35)
3:17.9
(1:39.9-T32)
4:58.7
(1:40.8-T32)
6:35.7
(1:37-T38)

Løb 117 Herre 30-39 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Axel hansen I
Lars Poulsen
1:34.4
(1:34.4-T36)
3:10.5
(1:36.1-T35)
4:48.8
(1:38.3-T35)
6:29.8
(1:41-T34)
2 Pargas Roddklubb I
Dennis Leino
1:38.8
(1:38.8-T32)
3:18.3
(1:39.5-T31)
4:58.1
(1:39.8-T32)
6:35
(1:36.9-T36)
3 Hadsund Roklub I
Michael Blomstrand
1:36.9
(1:36.9-T34)
3:17.5
(1:40.6-T32)
4:59
(1:41.5-T33)
6:36.3
(1:37.3-T35)
4 Aarhus Roklub II
Michael Rolighed Jensen
1:41.6
(1:41.6-T31)
3:32.1
(1:50.5-T30)
5:25.3
(1:53.2-T30)
7:15.1
(1:49.8-T32)

Løb 121 Herre 40-49 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Erik Carsten Pedersen
1:35.6
(1:35.6-T33)
3:14.5
(1:38.9-T30)
4:54.9
(1:40.4-T30)
6:32.6
(1:37.7-T34)
2 Brandvæsnets Idrætsforening I
Thomas Vedsmand
1:39.2
(1:39.2-T31)
3:19.3
(1:40.1-T29)
4:59.5
(1:40.2-T30)
6:37.7
(1:38.2-T35)
3 Nyborg Roklub I
Brian Sørensen
1:39.8
(1:39.8-T37)
3:19.1
(1:39.3-T37)
4:59
(1:39.9-T37)
6:38.4
(1:39.4-T38)
4 Skanderborg Roklub I
Ole Vindfeldt
1:37.3
(1:37.3-T37)
3:18
(1:40.7-T35)
4:59.8
(1:41.8-T35)
6:41.7
(1:41.9-T37)
5 Skovshoved Roklub II
Hans Fogh
1:46.1
(1:46.1-T32)
3:37.8
(1:51.7-T29)
5:29.3
(1:51.5-T29)
7:18.2
(1:48.9-T30)

Løb 122 Dame 40-49 år letvægt

Plac.Navn (Klub)500m
1 Uden klub I
Annette Wammen
8:22.2
(8:22.2-T32)

Løb 125 Herre 50-59 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Nyborg Roklub I
Morten Nielsen
1:39.7
(1:39.7-T26)
3:21.2
(1:41.5-T24)
5:02.2
(1:41-T24)
6:39.9
(1:37.7-T26)
2 Aarhus Roklub I
Jacob Lindegaard
1:41
(1:41-T33)
3:23
(1:42-T32)
5:05.1
(1:42.1-T32)
6:44.1
(1:39-T36)
3 Odder Roklub I
Per Amby
1:42.8
(1:42.8-T34)
3:27.3
(1:44.5-T32)
5:10.6
(1:43.3-T34)
6:49.8
(1:39.2-T39)
4 Skovshoved Roklub I
Jesper Skavin
1:39.7
(1:39.7-T34)
3:29.6
(1:49.9-T31)
5:19.1
(1:49.5-T31)
7:10.7
(1:51.6-T31)
5 Aarhus Roklub III
Niels Iversen
1:47.5
(1:47.5-T30)
3:37.3
(1:49.8-T30)
5:27.2
(1:49.9-T29)
7:13.5
(1:46.3-T31)
6 Roklubben Stevns I
Flemming Nielsen
1:46.9
(1:46.9-T31)
3:38.6
(1:51.7-T28)
5:31.4
(1:52.8-T28)
7:25.5
(1:54.1-T29)

Løb 127 Herre 50-59 år letvægt

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Brandvæsnets Idrætsforening I
John Busk
1:48
(1:48-T31)
3:36.8
(1:48.8-T30)
5:26.2
(1:49.4-T30)
7:14.4
(1:48.2-T32)

Løb 128 Dame 60-69 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Fredensborg Roklub I
Merete Boldt
1:58.4
(1:58.4-T31)
4:04.7
(2:06.3-T28)
6:10.7
(2:06-T28)
8:11.9
(2:01.2-T29)

Løb 135 Herre 70 - år letvægt

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub
Tage Syaal
1:53.9
(1:53.9-T29)
3:48.9
(1:55-T28)
5:44.2
(1:55.3-T28)
7:33.7
(1:49.5-T31)
2 Viborg Roklub I
Kurt Bøgevig
1:55.8
(1:55.8-T31)
3:53.9
(1:58.1-T29)
5:52.6
(1:58.7-T30)
7:48.8
(1:56.2-T32)

Løb 136 4x500 meter Skole Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Holstebro Roklub I

Jonatan Nielsen
Maria Dixen Nielsen
Mie Andersen
1:45.7
(1:45.7-T37)
3:47.8
(2:02.1-T35)
5:41.2
(1:53.4-T39)
7:19.6
(1:38.4-T40)
2 Langkær Gymnasium & HF I
Julie Balle Sjøgaard
Nicolas Bang Heimstra
Marie Kjærgaard Pedersen
Nina Borgen
2:00.4
(2:00.4-T40)
3:59.5
(1:59.1-T34)
5:51.6
(1:52.1-T33)
7:47.2
(1:55.6-T44)

Løb 137 4x500 meter Firma Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Institut for ØL I
Jacob Holm
Christian Nielsen
Bram Timmermans
Thomas Toldbod
1:40.4
(1:40.4-T43)
3:14.1
(1:33.7-T38)
4:49.4
(1:35.3-T43)
6:43.4
(1:54-T47)

Løb 138 Piger Junior D 11-12 år/årg 00-01, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Fredericia Roklub I
Amalie Kiær
0:12.7
(0:12.7-T57)
0:24.6
(0:11.9-T76)
0:37.7
(0:13.1-T55)
0:51.4
(0:13.7-T66)
2 Skanderborg Roklub I
Anne Vindfeldt–Bottke
0:15.8
(0:15.8-T42)
0:29.3
(0:13.5-T40)
0:43.1
(0:13.8-T43)
0:57.3
(0:14.2-T43)

Løb 139 Piger Junior C 13-14 år/årg 98-98, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Holstebro Roklub I
Mie Andersen
0:12.4
(0:12.4-T48)
0:23
(0:10.6-T51)
0:34.1
(0:11.1-T43)
0:45.4
(0:11.3-T48)
2 Holstebro Roklub II
Maria Dixen Nielsen
0:11.8
(0:11.8-T46)
0:21.8
(0:10-T48)
0:32
(0:10.2-T47)
0:42.3
(0:10.3-T41)
3 Holstebro Roklub III
Ida Petersen
0:12
(0:12-T45)
0:22
(0:10-T48)
0:32
(0:10-T48)
0:42.1
(0:10.1-T47)
4 Roklubben Stevns I
Anne-Kristine Haunsvig
0:12.2
(0:12.2-T49)
0:23.1
(0:10.9-T50)
0:33.8
(0:10.7-T45)
0:44.5
(0:10.7-T50)

Løb 140 Drenge Junior D 11-12 år/årg 00-01, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Holstebro Roklub I
Christoffer Kvist Nielsen
0:13
(0:13-T51)
0:24.3
(0:11.3-T53)
0:35.7
(0:11.4-T53)
0:47.5
(0:11.8-T51)

Løb 141 Drenge Junior C 13-14 år/årg 98-99, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Holstebro Roklub II
Kristian Carlsen
0:12.5
(0:12.5-T48)
0:23.3
(0:10.8-T44)
0:34.2
(0:10.9-T44)
0:45.4
(0:11.2-T49)
2 Holstebro Roklub III
Jonas G. Lund
0:13
(0:13-T46)
0:24.2
(0:11.2-T43)
0:35.4
(0:11.2-T48)
0:46.7
(0:11.3-T42)
3 Odder Roklub I
Stefan Lara
0:11.5
(0:11.5-T52)
0:21.5
(0:10-T60)
0:31.7
(0:10.2-T59)
0:42.2
(0:10.5-T51)
4 Odder Roklub II
Rasmus Blæsberg
0:10.2
(0:10.2-T53)
0:19.1
(0:08.9-T54)
0:28.1
(0:09-T53)
0:37.5
(0:09.4-T52)
5 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:09.9
(0:09.9-T49)
0:18.6
(0:08.7-T48)
0:27.5
(0:08.9-T47)
0:36.6
(0:09.1-T46)

Løb 142 Piger Junior B 15-16 år/årg 96-97, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roklubben Stevns I
Camilla Nielsen
0:11.7
(0:11.7-T51)
0:21.8
(0:10.1-T54)
0:32.1
(0:10.3-T47)
0:42.8
(0:10.7-T50)
2 Roklubben Stevns II
Ulrikke Nissen
0:10.7
(0:10.7-T45)
0:20.1
(0:09.4-T51)
0:29.7
(0:09.6-T56)
0:39.6
(0:09.9-T48)
3 Roklubben Stevns III
Fie Nissen
0:12.1
(0:12.1-T45)
0:22.2
(0:10.1-T47)
0:32.4
(0:10.2-T47)
0:42.9
(0:10.5-T46)
4 Skanderborg Roklub I
Emilie bottke
0:12.3
(0:12.3-T44)
0:22.9
(0:10.6-T51)
0:33.5
(0:10.6-T51)
0:44.4
(0:10.9-T50)
5 Skanderborg Roklub II
Katrine Lyngaard Trans
0:12.3
(0:12.3-T39)
0:23.3
(0:11-T44)
0:34.3
(0:11-T43)
0:45.3
(0:11-T49)

Løb 143 Piger Junior A 17-18 år/årg 94-95, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Marie Louise Stengaard Veigert
0:12.1
(0:12.1-T45)
0:22.7
(0:10.6-T40)
0:33.3
(0:10.6-T45)
0:44.1
(0:10.8-T39)

Løb 144 Drenge Junior B 15-16 år/årg 96-97, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub II
Simon Phi Dang
0:11.8
(0:11.8-T51)
0:21.7
(0:09.9-T55)
0:31.8
(0:10.1-T48)
0:42
(0:10.2-T59)
2 Aarhus Roklub III
Gustav Kelstrup
0:10.2
(0:10.2-T47)
0:19.3
(0:09.1-T46)
0:28.4
(0:09.1-T46)
0:37.5
(0:09.1-T52)
3 Holstebro Roklub I
Aske Petersen(ej i brug)
0:09.6
(0:09.6-T50)
0:17.9
(0:08.3-T43)
0:26.3
(0:08.4-T50)
0:34.7
(0:08.4-T43)
4 Holstebro Roklub II
Frederik Taulbjerg
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:17.3
(0:08-T52)
0:25.3
(0:08-T52)
0:33.6
(0:08.3-T58)
5 Holstebro Roklub III
Mads Agerholm
0:12
(0:12-T50)
0:22.4
(0:10.4-T46)
0:33
(0:10.6-T57)
0:43.9
(0:10.9-T50)
6 Holstebro Roklub IV
Christoffer Eilskov Jensen
0:11.3
(0:11.3-T48)
0:21
(0:09.7-T49)
0:30.9
(0:09.9-T42)
0:40.9
(0:10-T48)
7 Holstebro Roklub V
Andreas Østergaard Quach
0:10.4
(0:10.4-T46)
0:19.3
(0:08.9-T54)
0:28.2
(0:08.9-T40)
0:37.1
(0:08.9-T47)
8 Holstebro Roklub VI
Jonatan Nielsen
0:10.8
(0:10.8-T44)
0:20.4
(0:09.6-T50)
0:30.1
(0:09.7-T43)
0:39.8
(0:09.7-T50)
9 Odder Roklub I
Mads Hougaard
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:17.5
(0:08-T60)
0:25.7
(0:08.2-T58)
0:34.4
(0:08.7-T56)
10 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt
0:09
(0:09-T46)
0:17.1
(0:08.1-T44)
0:25.1
(0:08-T52)
0:33.4
(0:08.3-T44)
11 Skanderborg Roklub I
Mathias Bruus Håkonsson
0:11.1
(0:11.1-T43)
0:21.1
(0:10-T36)
0:31.2
(0:10.1-T48)
0:41.3
(0:10.1-T41)
12 Skanderborg Roklub II
Rasmus Janik Christiansen
0:10.7
(0:10.7-T45)
0:21.4
(0:10.7-T34)
0:31.2
(0:09.8-T43)
0:41.2
(0:10-T48)
13 Skanderborg Roklub III
Toke Christensen
0:10.7
(0:10.7-T39)
0:20.3
(0:09.6-T31)
0:30.2
(0:09.9-T36)
0:40.3
(0:10.1-T36)
14 VÍF I
Torstein Brattaberg
0:09.3
(0:09.3-T77)
0:17.3
(0:08-T75)
0:25.5
(0:08.2-T66)
0:34.1
(0:08.6-T71)

Løb 145 Drenge Junior A 17-18 år/årg 94-95, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Sebastian A.F. Thomassen
0:09
(0:09-T53)
0:17
(0:08-T53)
0:25.1
(0:08.1-T44)
0:33.3
(0:08.2-T51)
2 Fredericia Roklub I
Christian Hvidbjerg Djurhuus
0:10.1
(0:10.1-T36)
0:18.4
(0:08.3-T65)
0:26.4
(0:08-T52)
0:34.6
(0:08.2-T59)
3 Holstebro Roklub I
Mads Fischer
0:09.7
(0:09.7-T62)
0:18
(0:08.3-T65)
0:26.4
(0:08.4-T57)
0:35
(0:08.6-T63)
4 Holstebro Roklub II
Jonas Kvist Nielsen
0:10.3
(0:10.3-T46)
0:19.1
(0:08.8-T48)
0:28
(0:08.9-T47)
0:37.1
(0:09.1-T46)

Løb 146 Dame Senior B 19-22 år/årg 90-93, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Nina Hollensen
0:10.8
(0:10.8-T55)
0:19.8
(0:09-T54)
0:28.8
(0:09-T53)
0:37.8
(0:09-T53)

Løb 147 Herre Senior B 19-22 år/årg 90-93, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Mads Sønderup Varming
0:08.6
(0:08.6-T63)
0:16.2
(0:07.6-T63)
0:24
(0:07.8-T61)
0:32.2
(0:08.2-T58)
2 Fredericia Roklub II
Christian Kiær
0:08.7
(0:08.7-T62)
0:16.1
(0:07.4-T65)
0:23.7
(0:07.6-T63)
0:31.6
(0:07.9-T68)
3 Fredericia Roklub III
Laurits Cordtz Larsen
0:09.8
(0:09.8-T55)
0:18.2
(0:08.4-T50)
0:26.7
(0:08.5-T57)
0:35.3
(0:08.6-T49)

Løb 150 Dame Senior A åben, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Avancia Rowing Team I
Lillian Dramsdahl
0:10
(0:10-T54)
0:18.8
(0:08.8-T61)
0:28.1
(0:09.3-T58)
0:37.5
(0:09.4-T63)
2 Avancia Rowing Team II
Maren Sørum
0:09.8
(0:09.8-T37)
0:18
(0:08.2-T44)
0:26.3
(0:08.3-T43)
0:34.8
(0:08.5-T42)
3 Avancia Rowing Team III
Marianne Bele
0:10.1
(0:10.1-T48)
0:18.8
(0:08.7-T55)
0:27.7
(0:08.9-T54)
0:36.9
(0:09.2-T52)
4 Avancia Rowing Team IV
Nina Stjernesund
0:11.1
(0:11.1-T43)
0:19.9
(0:08.8-T48)
0:28.8
(0:08.9-T54)
0:37.9
(0:09.1-T52)
5 Skovshoved Roklub I
Lene Svanebjerg
0:11.5
(0:11.5-T47)
0:21.6
(0:10.1-T48)
0:31.8
(0:10.2-T47)
0:42.2
(0:10.4-T46)

Løb 151 Herre Senior A åben, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Erik Carsten Pedersen
0:08.2
(0:08.2-T66)
0:15.5
(0:07.3-T58)
0:22.9
(0:07.4-T57)
0:30.5
(0:07.6-T63)
2 Aarhus Roklub II
Jesper H. Mortensen
0:08.8
(0:08.8-T55)
0:16.4
(0:07.6-T55)
0:24.2
(0:07.8-T62)
0:32.1
(0:07.9-T60)
3 Aarhus Roklub III
Andrej Lawaetz Bendtsen
0:09
(0:09-T53)
0:16.7
(0:07.7-T54)
0:24.5
(0:07.8-T61)
0:32.7
(0:08.2-T52)
4 Aarhus Roklub IV
Steen Wegner
0:08.7
(0:08.7-T48)
0:16.2
(0:07.5-T48)
0:23.9
(0:07.7-T54)
0:31.8
(0:07.9-T53)
5 Avancia Rowing Team I
Christian Egner
0:08.8
(0:08.8-T48)
0:16.1
(0:07.3-T57)
0:23.6
(0:07.5-T56)
0:31.1
(0:07.5-T56)
6 Avancia Rowing Team II
Håvard Landsem
0:07.7
(0:07.7-T63)
0:14.3
(0:06.6-T64)
0:21.1
(0:06.8-T61)
0:28.2
(0:07.1-T67)
7 Avancia Rowing Team III
Øyvind Albert Voie
0:08.9
(0:08.9-T47)
0:16.4
(0:07.5-T56)
0:24.1
(0:07.7-T55)
0:31.9
(0:07.8-T54)
8 Avancia Rowing Team IV
Tor Enebakk
0:08.8
(0:08.8-T54)
0:16.1
(0:07.3-T57)
0:23.5
(0:07.4-T57)
0:31
(0:07.5-T56)
9 Avancia Rowing Team V
Tor Erling Simensen
0:09.5
(0:09.5-T50)
0:17.3
(0:07.8-T54)
0:25.3
(0:08-T53)
0:33.5
(0:08.2-T51)
10 Skovshoved Roklub II
Hans Fogh
0:09.9
(0:09.9-T43)
0:18.5
(0:08.6-T49)
0:27.2
(0:08.7-T41)
0:35.9
(0:08.7-T48)
11 Skovshoved Roklub III
Jesper Skavin
0:09.5
(0:09.5-T50)
0:17.8
(0:08.3-T51)
0:26.2
(0:08.4-T50)
0:34.8
(0:08.6-T42)

Løb 154 4x500 meter Klub Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Avancia Rowing Team I
Christian Egner
Øyvind Albert Voie
Håvard Landsem
Tor Enebakk
3:08.4
(3:08.4-T19)
4:40.1
(1:31.7-T41)
6:02
(1:21.9-T43)
7:26.5
(1:24.5-T37)
2 Avancia Rowing Team II
Lillian Dramsdahl
Marianne Bele
Nina Stjernesund
Maren Sørum
2:28.8
(2:28.8-T27)
4:13.9
(1:45.1-T46)
5:54.5
(1:40.6-T39)
7:28.3
(1:33.8-T35)
3 Odder Roklub/Odense Roklub I
Hans Christian Sørensen
Alex Berg
Mathias Larsen
Steffen Bonde
3:09.6
(3:09.6-T20)
4:36
(1:26.4-T46)
6:05.6
(1:29.6-T46)
7:29.2
(1:23.6-T54)
4 Odder Roklub IV
Rasmus Blæsberg
Stefan Lara
Mads Hougaard
Christian Krogh
2:14.4
(2:14.4-T29)
4:00.6
(1:46.2-T41)
5:40.5
(1:39.9-T43)
7:33.8
(1:53.3-T46)
5 Brandvæsnets Idrætsforening
John Busk
Steen Hovmand
Thomas Vedsmand
Torben Kristiansen
3:00.2
(3:00.2-T22)
4:29.3
(1:29.1-T38)
6:07
(1:37.7-T42)
7:34.7
(1:27.7-T47)
6 Odder Roklub II
Anders Leitzke Sørensen
Asgar Damsgaard
Emil Kreuzfeldt Rasmussen
Tage Staal
2:23.3
(2:23.3-T28)
4:16.3
(1:53-T35)
5:57.7
(1:41.4-T42)
7:36.7
(1:39-T41)
7 Aarhus Roklub III
Andrej Lawaetz Bendtsen
Nina Hollensen
Sebastian A.F. Thomassen
Mads Sønderup Varming
3:05.8
(3:05.8-T22)
4:37.9
(1:32.1-T38)
6:16.4
(1:38.5-T46)
7:42.6
(1:26.2-T48)
8 Holstebro Roklub II
Jonas G. Lund
Maria Dixen Nielsen
Aske Petersen
Christian Carlsen
2:11.6
(2:11.6-T34)
4:17.7
(2:06.1-T38)
6:12.4
(1:54.7-T40)
7:45.4
(1:33-T43)
9 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
Frede Nørskov Nielsen
Laurids Cordtz Larsen
Per Jørgensen
3:09.2
(3:09.2-T20)
4:42.3
(1:33.1-T38)
6:18.4
(1:36.1-T39)
7:47.3
(1:28.9-T41)
10 Aarhus Roklub I
Michael Rolighed Jensen
Jacob Lindegaard
Erik Carsten Pedersen
Niels Iversen
3:14.3
(3:14.3-T22)
4:46.1
(1:31.8-T45)
6:21.9
(1:35.8-T37)
7:49.8
(1:27.9-T48)
11 Odder Roklub III
Charlotte Larsen
Mette Leitzke Sørensen
Marie Linde Lauridsen
Julie Poulsen
2:14.3
(2:14.3-T32)
4:09.6
(1:55.3-T37)
6:06.3
(1:56.7-T39)
7:55.5
(1:49.2-T39)
12 Odder Roklub/Roskilde Roklub I
Bastian Secher
Tobias Winther
Johannes Dahm
Bjarke Damsgaard
2:25.7
(2:25.7-T28)
4:24.9
(1:59.2-T35)
6:15.1
(1:50.2-T41)
7:55.8
(1:40.7-T41)
13 Holstebro Roklub I
Christoffer Kvist Nielsen

Andreas Østergaard Quach
Mie Andersen
2:11.3
(2:11.3-T38)
4:17.9
(2:06.6-T34)
6:15.7
(1:57.8-T35)
7:56.2
(1:40.5-T38)
14 Aarhus Roklub V
Olivia Meinert Cardel
Rose Benedicte Lawaetz
Kristina Katballe
Mette Køchs Nielsen
2:05.5
(2:05.5-T46)
4:05.1
(1:59.6-T46)
5:59.9
(1:54.8-T39)
7:58.6
(1:58.7-T35)
14 Randers Roklub I
Poul Chr. Andersen
Michael Møller
Jan Poulsen
Tommy Eschelund
3:15.5
(3:15.5-T19)
4:50.4
(1:34.9-T41)
6:22.3
(1:31.9-T39)
7:58.6
(1:36.3-T36)
16 Randers Roklub II
Gry Randrup
Vibeke Christensen
Gitte Brøndum
Karina Haun
1:59
(1:59-T36)
4:03.4
(2:04.4-T45)
5:58.2
(1:54.8-T38)
8:00.8
(2:02.6-T42)
17 Roklubben Stevns I
Anne-Kristine Haunsvig
Fie Nissen
Ulrikke Nissen
Camilla Nielsen
1:57.7
(1:57.7-T32)
3:58.2
(2:00.5-T29)
6:04.2
(2:06-T33)
8:01.2
(1:57-T35)
18 Aarhus Roklub IV
Marie Louise Stengaard Veigert
Gustav Kelstrup
Morten Wesley Malm
Simon Phi Dang
2:39.5
(2:39.5-T24)
4:32.7
(1:53.2-T51)
6:29.3
(1:56.6-T36)
8:12
(1:42.7-T41)
19 Aarhus Roklub II
Maria Hjort Jensen
Mette Brouw Iversen
Helle Bach Jensen
Jesper H. Mortensen
2:53.2
(2:53.2-T19)
4:48.6
(1:55.4-T36)
6:19.6
(1:31-T40)
8:13.8
(1:54.2-T37)
20 Holstebro Roklub IV
Mads Agerholm
Jonatan Nielsen
Christoffer Eilskov Jensen
Jonas Kvist Nielsen
3:01.6
(3:01.6-T23)
4:53.2
(1:51.6-T38)
6:43.6
(1:50.4-T39)
8:24.7
(1:41.1-T37)
21 Skanderborg Roklub I
Emilie bottke
Toke Christensen
Mathias Bruus Håkonsson
Rasmus Janik Christiansen
2:43.9
(2:43.9-T20)
4:43.2
(1:59.3-T38)
6:42
(1:58.8-T40)
8:34.2
(1:52.2-T41)