Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2012

Løb 101 JW1X Edon, drenge u12, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub II
Nichlas Pedersen
0:01.3
(0:01.3-T)
2 Holstebro Roklub II
Ej i brug - Frederik Geertsen Lund
0:01.3
(0:01.3-T)
3 Holstebro Roklub I
Nikolaj Poulsen
0:01.3
(0:01.3-T)
4 Hadsund Roklub I
Mathias Laustsen
0:01.3
(0:01.3-T)
5 Hadsund Roklub III
Frederik Busk
0:01.4
(0:01.4-T)

Løb 102 JW1X Edon, piger u12, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Ida Blomstrand
0:01.3
(0:01.3-T)
2 Hadsund Roklub II
Alberte Jensen
0:01.3
(0:01.3-T)
3 Roklubben Ægir I
Laura Futtrup
0:01.3
(0:01.3-T)
4 Roklubben Ægir II
Tea Zacho Søndergaard
0:01.5
(0:01.5-T)

Løb 103 JM1X, 13 år, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:01.6
(0:01.6-T)
2 Holstebro Roklub II
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:02.0
(0:02.0-T)
3 Holstebro Roklub I
Christian Carlsen
0:02.0
(0:02.0-T)
4 Roklubben Viking I
Markus Christiansen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
5 Hadsund Roklub I
Mikkel Jensen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
6 Roklubben Viking I
Markus Christiansen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
7 Bagsværd Roklub I
Kristian Alm
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
8 Hadsund Roklub VI
Thomas Knudsen
0:02.1
(0:02.1-T)
9 Roforeningen KVIK II
Thor Friis
0:02.1
(0:02.1-T)
10 Sorø Roklub I
0:02.1
(0:02.1-T)
11 Hadsund Roklub VI
Thomas Knudsen
0:02.1
(0:02.1-T)
12 Hadsund Roklub II
Jesper Molin
0:02.1
(0:02.1-T)
12 Sorø Roklub I
0:02.1
(0:02.1-T)
14 Hadsund Roklub III
Nicolai Skaarup Christiansen
0:02.2
(0:02.2-T)
15 Hadsund Roklub VIII
Tobias Grøn
0:02.2
(0:02.2-T)
16 Hadsund Roklub V
Mikkel Grønhøj Gregersen
0:02.2
(0:02.2-T)
17 Kraftcenter Odense I
Andreas Finne Skovbakke
0:02.3
(0:02.3-T)
18 Hadsund Roklub VII
Mikkel Knudsen
0:02.4
(0:02.4-T)
19 Hadsund Roklub IV
Magnus Toft Conradsen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 104 JM1X, 14 år, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub II
Nicolai Jørgensen
0:01.5
(0:01.5-T)
2 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
0:01.5
(0:01.5-T)
3 Bagsværd Roklub II
Nicolai Jørgensen
0:01.5
(0:01.5-T)
4 Bagsværd Roklub III
Niels Frederiksen
0:01.5
(0:01.5-T)
5 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
0:01.5
(0:01.5-T)
6 Kraftcenter Odense I
Malte Rusbjerg
0:01.6
(0:01.6-T)
7 Kraftcenter Odense II
Søren Dahl Hansen
0:02.0
(0:02.0-T)
8 Bagsværd Roklub I
Nicolai Leth Bernsen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
9 Sorø Roklub II
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
10 Bagsværd Roklub I
Nicolai Leth Bernsen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
11 Vejle Roklub I
Marcus Stauner
0:02.1
(0:02.1-T)
12 Roklubben Viking II
joachim saltoft
0:02.1
(0:02.1-T)
13 Bagsværd Roklub IV
Mathias Ven
0:02.2
(0:02.2-T)
14 Nordslesvigsk Roklub II
Simon Skytte
0:02.2
(0:02.2-T)

Løb 105 JW2X, Jun C, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Ida Petersen
Mie Andersen
0:01.5
(0:01.5-T)
2 Hadsund Roklub I
Sofie Matiesen
Sophie Wahl
0:01.6
(0:01.6-T)
3 Holstebro Roklub I
Ida Petersen
Mie Andersen
0:01.6
(0:01.6-T)
4 Bagsværd Roklub I
X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES
Emma Hammer
0:01.6
(0:01.6-T)
5 Hadsund Roklub I
Sofie Matiesen
Sophie Wahl
0:01.6
(0:01.6-T)
6 Hadsund Roklub II
Ninna Pedersen
Astrid Filtenborg
0:01.6
(0:01.6-T)
7 Kraftcenter Odense I
Marta Kempf
Josefine Drud
0:01.6
(0:01.6-T)
8 Bagsværd Roklub I
X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES
Emma Hammer
0:02.0
(0:02.0-T)
9 Hadsund Roklub II
Ninna Pedersen
Astrid Filtenborg
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
10 Sorø Roklub II
Sara Hundstrup
0:02.1
(0:02.1-T)
11 Sorø Roklub I

0:02.1
(0:02.1-T)

Løb 106 JM4X-, Jun B, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
Klaus Rasmussen Mendez
Jens Albert Graudal
Anders Lindblom
0:03.3
(0:03.3-T)
2 Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach
Ej i brug - Aske Petersen
Jonathan Nielsen
Mads Yding
0:03.3
(0:03.3-T)
3 Roklubben Furesø I
Markus Kojo Hagan
Julius Benjamin Osmundsen
Emil Søndergård Hansen
Henrik Georg Eriksen
0:03.4
(0:03.4-T)

Løb 107 JW2X, Jun B, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Kraftcenter Odense I
Anne Larsen
Line Katrine Olsen
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
2 Næstved Roklub I
Caroline Larsen
Marie Frimann
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
3 Roklubben Ægir I
Emma Sofie Andersen
Ida Kollerup Larsen
0:04.2
(0:04.2-T)
4 Roklubben Stevns I
Ulrikke Nissen
Fie Nissen
0:04.5
(0:04.5-T)
5 Bagsværd Roklub I
Ida Bruun Øemig
X Regitze Bay
0:04.5
(0:04.5-T)

Løb 108 M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lemvig Roklub I
Jesper Jensen
0:03.3
(0:03.3-T)
2 Hadsund Roklub I
Michael Blomstrand
0:03.4
(0:03.4-T)
3 Aarhus Roklub I
Andrej Lawaetz Bendtsen
0:03.4
(0:03.4-T)
4 Silkeborg Roklub I
Dan Holden Rasmussen
0:03.4
(0:03.4-T)
5 Hadsund Roklub I
Michael Blomstrand
0:03.4
(0:03.4-T)
6 Lemvig Roklub I
Jesper Jensen
0:03.5
(0:03.5-T)
7 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
0:03.5
(0:03.5-T)
8 Bagsværd Roklub I
Steen Christensen
0:03.5
(0:03.5-T)
9 Roskilde Roklub I
Viktor August Stokholm Lous
0:03.6
(0:03.6-T)
10 Bagsværd Roklub I
Steen Christensen
0:03.6
(0:03.6-T)
11 Aarhus Roklub I
Andrej Lawaetz Bendtsen
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 109 W1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roskilde Roklub II
Aja Runge Holmegaard
0:04.5
(0:04.5-T)
2 Hadsund Roklub I
Trine Toft Andersen
0:04.6
(0:04.6-T)
3 Roklubben Ægir I
Sara Nissen
0:05.0
(0:05.0-T)
4 Roskilde Roklub I
Signe Bech
0:05.0
(0:05.0-T)
5 Nordslesvigsk Roklub I
Britta Hirschauer
0:05.2
(0:05.2-T)
6 Roforeningen KVIK I
Mejse Andersen
0:05.3
(0:05.3-T)

Løb 110 Masters M 4ere, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø
Marianne Henney
Jane Hagan
Mette Møller
Bo Hartz K
0:03.6
(0:03.6-T)
2 Holstebro Roklub II
Steen Jønson
claus blaabjerg
Martin Halbo
Anders Holm
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Sorø Roklub

Ingrid Petersen
Jane Steensberg
Merete Busk
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)

Løb 112 JM1X Edon, drenge, u14, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Lukas Nygaard
0:01.2
(0:01.2-T)
2 Hadsund Roklub I
Mikkel Knudsen
0:01.2
(0:01.2-T)
3 Hadsund Roklub II
Magnus Toft Conradsen
0:01.3
(0:01.3-T)
4 Holstebro Roklub II
Alexander Wermuth
0:01.4
(0:01.4-T)
5 Roskilde Roklub I
Magnus Meyhoff
0:01.4
(0:01.4-T)
6 Holstebro Roklub III
Glenn Nicolaisen
0:01.4
(0:01.4-T)
7 Vejle Roklub I
Mads Hedegaard
0:01.4
(0:01.4-T)
8 Vejle Roklub 2
Annika Saul
0:01.4
(0:01.4-T)
9 Roklubben Ægir I
Andreas Bonne
0:02.0
(0:02.0-T)
10 Holstebro Roklub IV
Joachim Frausing
0:02.0
(0:02.0-T)
11 Vejle Roklub III
Alex Møballe Bass
0:03.5
(0:03.5-T)

Løb 114 JM2X, Jun C, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
0:01.4
(0:01.4-T)
2 Bagsværd Roklub II
Emil Eigenbrod
Niels Frederiksen
0:01.4
(0:01.4-T)
3 Bagsværd Roklub III
Nicolai Leth Bernsen
Nicolai Jørgensen
0:01.5
(0:01.5-T)
4 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:01.5
(0:01.5-T)
5 Bagsværd Roklub II
Emil Eigenbrod
Niels Frederiksen
0:01.5
(0:01.5-T)
6 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
0:01.5
(0:01.5-T)
7 Bagsværd Roklub III
Nicolai Leth Bernsen
Nicolai Jørgensen
0:01.6
(0:01.6-T)
8 Nordslesvigsk Roklub I
Max Possiel
Christian Iver Nissen
0:01.6
(0:01.6-T)
9 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl
Timon Strømgren
0:01.6
(0:01.6-T)
10 Bagsværd Roklub IV
Kristian Alm
Mathias Ven
0:01.6
(0:01.6-T)
11 Odder Roklub II
Stefan Lara
Marinus Fredslund
0:02.0
(0:02.0-T)
12 Hadsund Roklub II
Thomas Knudsen
Nicolai Skaarup Christiansen
0:02.0
(0:02.0-T)
13 Hadsund Roklub I
Jesper Molin
Mikkel Jensen
0:02.0
(0:02.0-T)
14 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl
Timon Strømgren
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
15 Nordslesvigsk Roklub I
Max Possiel
Christian Iver Nissen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
16 Odder Roklub I
Johannes Dahm
Rasmus Blæsberg
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
17 Bagsværd Roklub IV
Kristian Alm
Mathias Ven
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)

Løb 115 JW4X-, 4x+ Jun C, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Anne-Kristine Haunsvig
Ej i brug - Maria Dixen Nielsen
Ida Petersen
Ej i brug - Mie Andersen
Gry Nikolajsen
0:01.6
(0:01.6-T)
2 Hadsund Roklub I
Ninna Pedersen
Astrid Filtenborg
Sofie Matiesen
Sophie Wahl
Agnete Munk
0:01.6
(0:01.6-T)

Løb 116 JM2X, Jun B, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
Wiliam Wisholm
0:03.2
(0:03.2-T)
2 Sorø Roklub I
Klaus Rasmussen Mendez
Anders Lindblom
0:03.2
(0:03.2-T)
3 Holstebro Roklub I
Aske Petersen
Frederik Taulbjerg
0:03.3
(0:03.3-T)
4 Roklubben Furesø II
Markus Kojo Hagan
Henrik Georg Eriksen
0:03.3
(0:03.3-T)
5 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
Wiliam Wisholm
0:03.3
(0:03.3-T)
6 Københavns Roklub I
Mathias Nielsen
Sebastian Bache
0:03.3
(0:03.3-T)
7 Roforeningen KVIK I
Magnus Aggernæs
Nicolai Lassen
0:03.3
(0:03.3-T)
8 Sorø Roklub I
Klaus Rasmussen Mendez
Anders Lindblom
0:03.3
(0:03.3-T)
9 Holstebro Roklub I
Aske Petersen
Frederik Taulbjerg
0:03.4
(0:03.4-T)
10 Odder Roklub I
Anders Leitzke Sørensen
Simon Kejser
0:03.4
(0:03.4-T)
11 Roklubben Furesø II
Markus Kojo Hagan
Henrik Georg Eriksen
0:03.4
(0:03.4-T)
12 Roforeningen KVIK I
Magnus Aggernæs
Nicolai Lassen
0:03.5
(0:03.5-T)
13 Roklubben Furesø I
Peter Torp Eklund
Julius Benjamin Osmundsen
0:03.5
(0:03.5-T)
14 Københavns Roklub I
Mathias Nielsen
Sebastian Bache
0:03.5
(0:03.5-T)
15 Københavns Roklub II
Fredrik Luchau
William Fock
0:04.3
(0:04.3-T)

Løb 117 JW1X, 15 år, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz
0:04.3
(0:04.3-T)
2 Næstved Roklub I
Caroline Larsen
0:04.4
(0:04.4-T)
3 Roklubben Stevns I
Fie Nissen
0:04.5
(0:04.5-T)
4 Ribe Roklub I
Kirstine Bruun Viuff
0:04.5
(0:04.5-T)

Løb 118 JW1X, 16 år, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Astrid Steensberg
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Næstved Roklub I
Marie Frimann
0:03.4
(0:03.4-T)
3 Næstved Roklub II
Camila Nielsen
0:03.6
(0:03.6-T)
4 Roklubben Stevns I
Ulrikke Nissen
0:04.2
(0:04.2-T)
5 Københavns Roklub I
Mette Merrild Karer
0:05.1.0
(0:05.1.0-T)

Løb 119 M2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lemvig Roklub I
Jesper Jensen
Jørgen Jensen
0:04.1
(0:04.1-T)
2 Sorø Roklub I
Peder Lillelund
Lars Erik Graudal
0:04.2
(0:04.2-T)
3 Holstebro Roklub III
Simon Pedersen
Eskil Bech-Pedersen
0:04.2
(0:04.2-T)
4 Holstebro Roklub/Middelfart Roklub I
Mads Fischer
Søren Madsen
0:04.3
(0:04.3-T)
5 Hadsund Roklub I
Danmark Christian
Simon Sørensen
0:04.3
(0:04.3-T)
6 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
Laurids Cordtz Larsen
0:04.4
(0:04.4-T)
7 Aarhus Roklub I
Anders Peter Fischer Bonnerup
Morten Wesley Malm
0:04.5
(0:04.5-T)
7 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
Alexander Kische
Emil Meland Knudsen
0:04.5
(0:04.5-T)

Løb 121 W2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roskilde Roklub I
Aja Runge Holmegaard
Signe Bech
0:04.5
(0:04.5-T)
2 Aarhus Roklub/Silkeborg Roklub I
Astrid Bertelsen
Nina Hollensen
0:04.5
(0:04.5-T)
3 Odder Roklub I
Julie Poulsen
Mette Leitzke Sørensen
0:05.1.0
(0:05.1.0-T)
4 Bagsværd Roklub I
Ann-Louise Rasmussen
Nina Olsen
0:05.5
(0:05.5-T)

Løb 122 Masters M1X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub II
Uffe Søgaard
0:03.5
(0:03.5-T)
2 Bagsværd Roklub I
Steen Christensen
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Sorø Roklub I
0:04.2
(0:04.2-T)

Løb 123 Masters W1X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Nordslesvigsk Roklub I
Britta Hirschauer
0:04.4
(0:04.4-T)
2 Sorø Roklub I
Gitte Niven
0:04.5
(0:04.5-T)

Løb 124 JM1X Edon, drenge u16, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Silkeborg Roklub I
Frederik Højer
0:01.2
(0:01.2-T)
2 Holstebro Roklub I
Mads Hummelshøj-Agerholm
0:01.2
(0:01.2-T)
3 Københavns Roklub I
William Fock
0:01.2
(0:01.2-T)
4 Københavns Roklub II
Natacha Bergmann
0:01.2
(0:01.2-T)
5 Hadsund Roklub I
Mikkel Knudsen
0:02.3
(0:02.3-T)

Løb 127 JW1X, 13 år, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
2 Hadsund Roklub II
Liane Vestergaard
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
3 Sorø Roklub I
0:02.3
(0:02.3-T)
4 Hadsund Roklub III
Anne Cathrine Madsen
0:02.3
(0:02.3-T)
5 Hadsund Roklub I
Louise Møller Lorentsen
0:02.3
(0:02.3-T)

Løb 128 JW1X, 14 år, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub III
Sofie Matiesen
0:01.6
(0:01.6-T)
2 Hadsund Roklub IV
Sophie Wahl
0:02.0
(0:02.0-T)
3 Bagsværd Roklub III
Emma Hammer
0:02.0
(0:02.0-T)
4 Hadsund Roklub IV
Sophie Wahl
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
5 Holstebro Roklub III
Anne-Kristine Haunsvig
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
6 Hadsund Roklub III
Sofie Matiesen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
7 Hadsund Roklub II
Ninna Pedersen
0:02.1
(0:02.1-T)
8 Bagsværd Roklub II
X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES
0:02.1
(0:02.1-T)
9 Sorø Roklub III
0:02.1
(0:02.1-T)
10 Bagsværd Roklub III
Emma Hammer
0:02.1
(0:02.1-T)
11 Holstebro Roklub II
Gry Nikolajsen
0:02.1
(0:02.1-T)
12 Bagsværd Roklub I
Regitze Bay
0:02.2
(0:02.2-T)
13 Bagsværd Roklub II
X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES
0:02.2
(0:02.2-T)
14 Holstebro Roklub III
Anne-Kristine Haunsvig
0:02.2
(0:02.2-T)
15 Sorø Roklub I
Sara Hundstrup
0:02.2
(0:02.2-T)
16 Hadsund Roklub II
Ninna Pedersen
0:02.2
(0:02.2-T)
17 Roklubben Ægir I
Mathilde Albæk Lauritsen
0:02.4
(0:02.4-T)

Løb 129 JM1X, 15 år, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach
0:03.5
(0:03.5-T)
2 Hadsund Roklub I
Wiliam Wisholm
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Kraftcenter Odense I
Frederik Malling
0:04.0
(0:04.0-T)
4 Odder Roklub I
Asgar Damsgaard
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
5 Københavns Roklub III
Mathias Nielsen
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
6 Lyngby Roklub I
Søren Baastrup
0:04.2
(0:04.2-T)
7 Københavns Roklub I
Sebastian Bache
0:04.2
(0:04.2-T)
8 Roklubben Viking I
jesper clausen
0:04.3
(0:04.3-T)
9 Nordslesvigsk Roklub I
Markus Skøtt
0:04.3
(0:04.3-T)
10 Roklubben Furesø I
Frederik Theil Jensen
0:04.3
(0:04.3-T)
11 Roklubben Viking II
christer vad
0:04.3
(0:04.3-T)
12 Odder Roklub II
Bjarke Damsgaard
0:04.5
(0:04.5-T)

Løb 130 JM1X, 16 år, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Københavns Roklub I
Tobias Mortensen
0:03.5
(0:03.5-T)
3 Roklubben Furesø I
Emil Søndergård Hansen
0:03.5
(0:03.5-T)
4 Hadsund Roklub I
Frederik Mathiesen
0:03.5
(0:03.5-T)
5 Sorø Roklub II
Anders Lindblom
0:03.6
(0:03.6-T)
6 Hadsund Roklub I
Frederik Mathiesen
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
7 Roskilde Roklub I
Rasmus Nielsen
0:04.2
(0:04.2-T)
8 Holstebro Roklub I
Christoffer Eilskov Jensen
0:04.2
(0:04.2-T)
9 Sorø Roklub I
Klaus Rasmussen Mendez
0:04.2
(0:04.2-T)
10 Roskilde Roklub I
Rasmus Nielsen
0:04.2
(0:04.2-T)

Løb 131 JW4X-, Jun B, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I


Astrid Steensberg
Ida Langkjær
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Kraftcenter Odense I
Marta Kempf
Josefine Drud
Anne Larsen
Line Katrine Olsen
0:03.4
(0:03.4-T)

Løb 132 M, 4ere, ÅBEN CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Middelfart Roklub/Sorø Roklub I
Peder Lillelund
Lars Erik Graudal
Hardy Olesen
Andreas Sloth
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Lyngby Roklub I
Emil Meland Knudsen
Magnus Baastrup
NONAME LR
NONAME LR
0:04.2
(0:04.2-T)
3 Ribe Roklub I
Louis Madsen
Viktor Bartoszewicz
Asbjørn Rauschenberg
Sebastian Adelhardt
0:04.2
(0:04.2-T)
4 Holstebro Roklub II
Steen Jønson
Anders Holm
claus blaabjerg
Martin Halbo
0:04.2
(0:04.2-T)
5 Silkeborg Roklub
Astrid Bertelsen
Marie Linde Lauridsen
Christina Juhl Johansen
Nina Hollensen
0:04.4
(0:04.4-T)

Løb 134 Masters M2X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
Hans Ulriksen
Jørgen Jensen
0:03.2
(0:03.2-T)
2 Aarhus Roklub I
Jeppe Meinert
Jacob Lindegaard
0:03.2
(0:03.2-T)
3 Roklubben Furesø 2
Marianne Henney
Jane Hagan
0:03.3
(0:03.3-T)
4 Roklubben Furesø I
Bo Hartz
Mette Møller
0:03.3
(0:03.3-T)
5 Sorø Roklub I

Uffe Søgaard
0:03.4
(0:03.4-T)

Løb 139 JM1X, Jun D, ÅM, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Hadsund Roklub III
Thomas Knudsen
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
3 Holstebro Roklub I
Christoffer Kvist Nielsen
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
4 Hadsund Roklub II
Mikkel Grønhøj Gregersen
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
5 Hadsund Roklub IV
Nichlas Pedersen
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
6 Hadsund Roklub V
Tobias Grøn
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
7 Holstebro Roklub I
Christoffer Kvist Nielsen
0:01.1
(0:01.1-T)
8 Hadsund Roklub II
Mikkel Grønhøj Gregersen
0:01.1
(0:01.1-T)
9 Bagsværd Roklub II
Jacob Østergaard
0:01.1
(0:01.1-T)
10 Hadsund Roklub IV
Nichlas Pedersen
0:01.2
(0:01.2-T)
11 Hadsund Roklub VI
Frederik Busk
0:01.2
(0:01.2-T)

Løb 140 JW1X, Jun D, ÅM, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub III
Liane Vestergaard
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
3 Sorø Roklub I
0:01.1
(0:01.1-T)
4 Hadsund Roklub II
Anne Cathrine Madsen
0:01.1
(0:01.1-T)
5 Hadsund Roklub V
Ida Blomstrand
0:01.1
(0:01.1-T)
6 Hadsund Roklub IV
Alberte Jensen
0:01.2
(0:01.2-T)

Løb 141 JM2-, Jun B, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Jens Albert Graudal
Jakob Lillelund
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Holstebro Roklub I
Mads Yding
Frederik Taulbjerg
0:03.5
(0:03.5-T)
3 Holstebro Roklub II
Aske Petersen
Jonathan Nielsen
0:03.6
(0:03.6-T)

Løb 143 JM1X, Jun A, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub I
Morten Wesley Malm
0:03.5
(0:03.5-T)
2 Holstebro Roklub I
Jonas Kvist Nielsen
0:03.5
(0:03.5-T)
3 Roskilde Roklub I
Mads Kjøller
0:03.5
(0:03.5-T)
4 Ribe Roklub I
Asbjørn Rauschenberg
0:03.5
(0:03.5-T)
5 Danske Studenters Roklub I
Peter Falk
0:03.5
(0:03.5-T)
6 Sorø Roklub I
Andreas Sloth
0:03.5
(0:03.5-T)
7 Roskilde Roklub I
Mads Kjøller
0:03.6
(0:03.6-T)
8 Roklubben Furesø I
Sebastian Terp
0:03.6
(0:03.6-T)
9 Aarhus Roklub I
Morten Wesley Malm
0:03.6
(0:03.6-T)
10 Holstebro Roklub I
Jonas Kvist Nielsen
0:03.6
(0:03.6-T)
11 Hadsund Roklub I
Christian Danmark
0:03.6
(0:03.6-T)
12 Danske Studenters Roklub I
Peter Falk
0:04.0
(0:04.0-T)
13 Ribe Roklub I
Asbjørn Rauschenberg
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
14 Roskilde Roklub III
Christian Hechmann
0:04.3
(0:04.3-T)
15 Københavns Roklub II
Oliver Christian Schlichtkrull
0:04.3
(0:04.3-T)

Løb 144 JW1X, Jun A, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Trine Toft Andersen
0:04.2
(0:04.2-T)
2 Sorø Roklub I
Astrid Steensberg
0:04.2
(0:04.2-T)
3 Odder Roklub I
Mette Leitzke Sørensen
0:04.4
(0:04.4-T)
4 Roskilde Roklub I
Annika Senberg
0:04.4
(0:04.4-T)

Løb 145 M1X, letvægt, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir
Sara Nissen
0:03.6
(0:03.6-T)
2 Holstebro Roklub I
Mads Fischer
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
3 Fredericia Roklub I
Laurids Cordtz Larsen
0:04.2
(0:04.2-T)

Løb 147 M1X, begynder, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Viking I
Erik Arnoldi
0:04.2
(0:04.2-T)
2 Holstebro Roklub I
Christoffer Eilskov Jensen
0:04.4
(0:04.4-T)
3 Fredericia Roklub
Emilie Serina Pil Rasmussen
0:04.5
(0:04.5-T)

Løb 201 JM1X Edon, drenge u12, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Mathias Laustsen
0:01.2
(0:01.2-T)
2 Holstebro Roklub II
Ej i brug - Frederik Geertsen Lund
0:01.2
(0:01.2-T)
3 Hadsund Roklub II
Nichlas Pedersen
0:01.2
(0:01.2-T)
4 Hadsund Roklub III
Frederik Busk
0:01.3
(0:01.3-T)
5 Holstebro Roklub I
Nikolaj Poulsen
0:01.3
(0:01.3-T)

Løb 202 JM1X Edon, piger u12, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub II
Ida Blomstrand
0:01.2
(0:01.2-T)
2 Roklubben Ægir I
Laura Futtrup
0:01.3
(0:01.3-T)
3 Hadsund Roklub I
Alberte Jensen
0:02.3
(0:02.3-T)
4 Roklubben Ægir II
Tea Zacho Søndergaard
0:02.6
(0:02.6-T)

Løb 203 JM1X, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
0:01.5
(0:01.5-T)
2 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:01.5
(0:01.5-T)
3 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
0:01.5
(0:01.5-T)
4 Bagsværd Roklub II
Nicolai Jørgensen
0:01.5
(0:01.5-T)
5 Bagsværd Roklub IV
Niels Frederiksen
0:01.5
(0:01.5-T)
6 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:01.5
(0:01.5-T)
7 Bagsværd Roklub I
Kristian Alm
0:01.5
(0:01.5-T)
8 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
0:01.5
(0:01.5-T)
9 Holstebro Roklub III
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:01.6
(0:01.6-T)
10 Bagsværd Roklub II
Nicolai Jørgensen
0:01.6
(0:01.6-T)
11 Kraftcenter Odense II
Malte Rusbjerg
0:01.6
(0:01.6-T)
12 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl
0:01.6
(0:01.6-T)
13 Vejle Roklub I
Marcus Stauner
0:01.6
(0:01.6-T)
14 Kraftcenter Odense III
Søren Dahl Hansen
0:02.0
(0:02.0-T)
15 Bagsværd Roklub IV
Niels Frederiksen
0:02.0
(0:02.0-T)
16 Hadsund Roklub I
Jesper Molin
0:02.0
(0:02.0-T)
17 Hadsund Roklub IV
Mikkel Jensen
0:02.0
(0:02.0-T)
18 Holstebro Roklub II
Christian Carlsen
0:02.0
(0:02.0-T)
19 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl
0:02.0
(0:02.0-T)
20 Holstebro Roklub II
Christian Carlsen
0:02.0
(0:02.0-T)
21 Roklubben Viking II
Markus Christiansen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
22 Vejle Roklub I
Marcus Stauner
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
23 Bagsværd Roklub III
Nicolai Leth Bernsen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
24 Holstebro Roklub III
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
25 Hadsund Roklub VI
Nicolai Skaarup Christiansen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
26 Bagsværd Roklub I
Kristian Alm
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
27 Hadsund Roklub VIII
Tobias Grøn
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
28 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
29 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Iver Nissen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
30 Hadsund Roklub VII
Thomas Knudsen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
31 Roklubben Viking II
Markus Christiansen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
32 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Iver Nissen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
33 Kraftcenter Odense III
Søren Dahl Hansen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
34 Bagsværd Roklub V
Mathias Ven
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
35 Roklubben Viking III
joachim saltoft
0:02.1
(0:02.1-T)
36 Roforeningen KVIK II
Thor Friis
0:02.1
(0:02.1-T)
37 Roklubben Viking III
joachim saltoft
0:02.1
(0:02.1-T)
38 Hadsund Roklub IV
Mikkel Jensen
0:02.1
(0:02.1-T)
39 Roforeningen KVIK II
Thor Friis
0:02.1
(0:02.1-T)
40 Hadsund Roklub VII
Thomas Knudsen
0:02.1
(0:02.1-T)
41 Københavns Roklub II
Timon Strømgren
0:02.2
(0:02.2-T)
42 Hadsund Roklub I
Jesper Molin
0:02.2
(0:02.2-T)
43 Hadsund Roklub VI
Nicolai Skaarup Christiansen
0:02.2
(0:02.2-T)
44 Nordslesvigsk Roklub II
Max Possiel
0:02.2
(0:02.2-T)
45 Hadsund Roklub VIII
Tobias Grøn
0:02.2
(0:02.2-T)
46 Bagsværd Roklub V
Mathias Ven
0:02.2
(0:02.2-T)
47 Nordslesvigsk Roklub III
Simon Skytte
0:02.2
(0:02.2-T)
48 Hadsund Roklub V
Mikkel Grønhøj Gregersen
0:02.3
(0:02.3-T)
49 Københavns Roklub II
Timon Strømgren
0:02.3
(0:02.3-T)
50 Hadsund Roklub III
Mikkel Knudsen
0:02.4
(0:02.4-T)
51 Hadsund Roklub II
Magnus Toft Conradsen
0:03.2
(0:03.2-T)

Løb 205 JW2X, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Ida Petersen
Mie Andersen
0:01.5
(0:01.5-T)
2 Kraftcenter Odense I
Josefine Drud
Marta Kempf
0:01.5
(0:01.5-T)
3 Hadsund Roklub II
Sofie Matiesen
Sophie Wahl
0:01.6
(0:01.6-T)
4 Hadsund Roklub I
Ninna Pedersen
Astrid Filtenborg
0:01.6
(0:01.6-T)
5 Kraftcenter Odense I
Josefine Drud
Marta Kempf
0:01.6
(0:01.6-T)
6 Bagsværd Roklub I
X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES
X Regitze Bay
0:02.0
(0:02.0-T)
7 Hadsund Roklub I
Ninna Pedersen
Astrid Filtenborg
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
8 Sorø Roklub II
Sara Hundstrup
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
9 Sorø Roklub I

0:02.1
(0:02.1-T)

Løb 207 JW2X, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Kraftcenter Odense I
Anne Larsen
Line Katrine Olsen
0:03.5
(0:03.5-T)
2 Sorø Roklub I
Ida Brehmer
Ida Langkjær
0:03.6
(0:03.6-T)
3 Kraftcenter Odense I
Anne Larsen
Line Katrine Olsen
0:03.6
(0:03.6-T)
4 Sorø Roklub II

0:03.6
(0:03.6-T)
5 Sorø Roklub I
Ida Brehmer
Ida Langkjær
0:03.6
(0:03.6-T)
6 Næstved Roklub I
Caroline Larsen
Marie Frimann
0:04.0
(0:04.0-T)
7 Sorø Roklub II

0:04.0
(0:04.0-T)
8 Næstved Roklub I
Caroline Larsen
Marie Frimann
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
9 Roklubben Ægir I
Emma Sofie Andersen
Ida Kollerup Larsen
0:04.1
(0:04.1-T)
10 Roklubben Stevns I
Ulrikke Nissen
Fie Nissen
0:04.1
(0:04.1-T)
11 Roklubben Ægir I
Emma Sofie Andersen
Ida Kollerup Larsen
0:04.2
(0:04.2-T)
12 Bagsværd Roklub I
Ida Bruun Øemig
Emma Hammer
0:04.4
(0:04.4-T)

Løb 208 M1X, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lemvig Roklub I
Jesper Jensen
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Roskilde Roklub I
Viktor August Stokholm Lous
0:03.5
(0:03.5-T)
3 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
0:03.5
(0:03.5-T)
4 Bagsværd Roklub I
Steen Christensen
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 209 W1X, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roskilde Roklub II
Aja Runge Holmegaard
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Roklubben Ægir I
Sara Nissen
0:04.1
(0:04.1-T)
3 Roskilde Roklub I
Signe Bech
0:04.1
(0:04.1-T)
4 Roforeningen KVIK I
Mejse Andersen
0:04.3
(0:04.3-T)

Løb 210 Masters M 4ere, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub
Birgit Juel-Hansen
Ingrid Petersen
Jane Steensberg
Merete Busk
0:03.5
(0:03.5-T)
2 Roklubben Furesø
Marianne Henney
Jane Hagan
Bo Hartz K
Mette Møller
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
Hans Ulriksen
Claus Blaabjerg
Martin Halbo
Jørgen Jensen
0:04.1
(0:04.1-T)

Løb 212 JM1X Edon, drenge, u14, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Vejle Roklub 2
Annika Saul
0:01.2
(0:01.2-T)
2 Hadsund Roklub I
Mikkel Knudsen
0:01.2
(0:01.2-T)
2 Holstebro Roklub I
Lukas Nygaard
0:01.2
(0:01.2-T)
4 Vejle Roklub I
Mads Hedegaard
0:01.2
(0:01.2-T)
5 Holstebro Roklub II
Alexander Wermuth
0:01.2
(0:01.2-T)
6 Holstebro Roklub VI
Jacob Christensen
0:01.2
(0:01.2-T)
7 Roskilde Roklub I
Magnus Meyhoff
0:01.2
(0:01.2-T)
8 Holstebro Roklub IV
Joachim Frausing
0:01.3
(0:01.3-T)
9 Roklubben Ægir I
Andreas Bonne
0:01.3
(0:01.3-T)
10 Holstebro Roklub III
Glenn Nicolaisen
0:01.4
(0:01.4-T)
11 Hadsund Roklub II
Magnus Toft Conradsen
0:01.4
(0:01.4-T)
12 Vejle Roklub III
Alex Møballe Bass
0:01.5
(0:01.5-T)

Løb 214 JM2X, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I

Jakob Lillelund
0:01.4
(0:01.4-T)
2 Roklubben Viking/Roskilde Roklub I
Bastian Secher
Jeppe Storm
0:01.5
(0:01.5-T)
3 Bagsværd Roklub II
Nicolai Leth Bernsen
Nicolai Jørgensen
0:01.5
(0:01.5-T)
4 Sorø Roklub I

Jakob Lillelund
0:01.5
(0:01.5-T)
5 Roklubben Viking/Roskilde Roklub I
Bastian Secher
Jeppe Storm
0:01.5
(0:01.5-T)
6 Bagsværd Roklub III
Niels Frederiksen
Mathias Ven
0:01.5
(0:01.5-T)
7 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:01.5
(0:01.5-T)
8 Bagsværd Roklub III
Niels Frederiksen
Mathias Ven
0:01.5
(0:01.5-T)
9 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:01.5
(0:01.5-T)
10 Odder Roklub II
Stefan Lara
Marinus Fredslund
0:01.5
(0:01.5-T)
11 Odder Roklub I
Johannes Dahm
Rasmus Blæsberg
0:01.5
(0:01.5-T)
12 Odder Roklub II
Stefan Lara
Marinus Fredslund
0:01.6
(0:01.6-T)
13 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl
Timon Strømgren
0:01.6
(0:01.6-T)
14 Odder Roklub I
Johannes Dahm
Rasmus Blæsberg
0:01.6
(0:01.6-T)
15 Hadsund Roklub I
Jesper Molin
Mikkel Jensen
0:02.0
(0:02.0-T)
16 Roklubben Viking I
Markus Christiansen
joachim saltoft
0:02.0
(0:02.0-T)
17 Hadsund Roklub II
Mikkel Knudsen
Nicolai Skaarup Christiansen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
18 Hadsund Roklub III
Thomas Knudsen
Mikkel Grønhøj Gregersen
0:02.1
(0:02.1-T)
19 Bagsværd Roklub I
Niels Østergaard
Jacob Østergaard
0:02.4
(0:02.4-T)

Løb 216 JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
Wiliam Wisholm
0:02.2
(0:02.2-T)
2 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Aske Petersen
Jonathan Nielsen
0:02.3
(0:02.3-T)
3 Odder Roklub I
Anders Leitzke Sørensen
Simon Kejser
0:02.3
(0:02.3-T)
4 Roklubben Furesø II
Peter Torp Eklund
Julius Benjamin Osmundsen
0:02.4
(0:02.4-T)
5 Lyngby Roklub I
Mathias Nielsen - KR
Søren Baastrup
0:02.4
(0:02.4-T)
6 Københavns Roklub/Roklubben Furesø I
Emil Søndergård Hansen
Tobias Mortensen
0:03.2
(0:03.2-T)
7 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
Wiliam Wisholm
0:03.2
(0:03.2-T)
7 Københavns Roklub/Roklubben Furesø I
Emil Søndergård Hansen
Tobias Mortensen
0:03.2
(0:03.2-T)
9 Roklubben Furesø I
Markus Kojo Hagan
Henrik Georg Eriksen
0:03.3
(0:03.3-T)
10 Roforeningen KVIK I
Magnus Aggernæs
Nicolai Lassen
0:03.3
(0:03.3-T)
11 Roklubben Furesø I
Markus Kojo Hagan
Henrik Georg Eriksen
0:03.4
(0:03.4-T)
12 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Aske Petersen
Jonathan Nielsen
0:03.4
(0:03.4-T)
13 Roforeningen KVIK I
Magnus Aggernæs
Nicolai Lassen
0:03.4
(0:03.4-T)
14 Odder Roklub I
Anders Leitzke Sørensen
Simon Kejser
0:03.4
(0:03.4-T)
15 Roklubben Furesø II
Peter Torp Eklund
Julius Benjamin Osmundsen
0:03.5
(0:03.5-T)
16 Lyngby Roklub I
Mathias Nielsen - KR
Søren Baastrup
0:04.0
(0:04.0-T)
17 Københavns Roklub I
Fredrik Luchau
William Fock
0:04.2
(0:04.2-T)

Løb 217 JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Astrid Steensberg
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
2 Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz
0:04.1
(0:04.1-T)
3 Næstved Roklub II
Marie Frimann
0:04.2
(0:04.2-T)
4 Næstved Roklub I
Caroline Larsen
0:04.5
(0:04.5-T)
5 Københavns Roklub I
Mette Merrild Karer
Villads Lindholm
0:05.2
(0:05.2-T)
6 Bagsværd Roklub I
Ida Bruun Øemig
0:05.2
(0:05.2-T)

Løb 219 M2X, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Danmark Christian
Simon Sørensen
0:03.3
(0:03.3-T)
2 Sorø Roklub I
Peder Lillelund
Lars Erik Graudal
0:03.3
(0:03.3-T)
3 Holstebro Roklub/Middelfart Roklub I
Mads Fischer
Søren Madsen
0:03.3
(0:03.3-T)
4 Aarhus Roklub I
Anders Peter Fischer Bonnerup
Morten Wesley Malm
0:03.4
(0:03.4-T)
5 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
Laurids Cordtz Larsen
0:03.4
(0:03.4-T)

Løb 220 M2-, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
Peter Sejr
Mathias Lyster
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
Emil Meland Knudsen
Alexander Kische
0:03.5
(0:03.5-T)

Løb 221 W2X, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub/Silkeborg Roklub I
Astrid Bertelsen
Nina Hollensen
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Roskilde Roklub I
Aja Runge Holmegaard
Signe Bech
0:03.4
(0:03.4-T)
3 Odder Roklub I
Julie Poulsen
Mette Leitzke Sørensen
0:03.6
(0:03.6-T)
4 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
Mejse Andersen
Ann-Louise Rasmussen
0:04.3
(0:04.3-T)

Løb 222 Masters M1X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lemvig Roklub II
Jørgen Jensen
0:03.6
(0:03.6-T)
2 Lemvig Roklub I
Jesper Jensen
0:03.6
(0:03.6-T)
3 Sorø Roklub I
Uffe Søgaard
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
4 Bagsværd Roklub I
Steen Christensen
0:04.2
(0:04.2-T)
5 Sorø Roklub II
0:04.3
(0:04.3-T)

Løb 223 Masters W1X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Nordslesvigsk Roklub I
Britta Hirschauer
0:04.2
(0:04.2-T)
2 Roklubben Furesø I
Mette Møller
0:04.3
(0:04.3-T)
3 Sorø Roklub I
Gitte Niven
0:04.4
(0:04.4-T)

Løb 226 JM4X-, 4x+, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub I
Niels Frederiksen
Nicolai Leth Bernsen
Nicolai Jørgensen
Kristian Alm
Jacob Østergaard
0:01.4
(0:01.4-T)
2 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
Jonas G. Lund
Christian Carlsen
Bastian Secher
Ej i brug - Magnus Zir Quist Rathenborg
Ej i brug - Frederik Geertsen Lund
0:01.4
(0:01.4-T)
3 Hadsund Roklub I
Thomas Knudsen
Jesper Molin
Mikkel Jensen
Mikkel Grønhøj Gregersen
Nichlas Pedersen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)

Løb 227 JW1X, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub III
Liane Vestergaard
0:09.1.0
(0:09.1.0-T)
2 Holstebro Roklub I
Anne-Kristine Haunsvig
0:11.9
(0:11.9-T)
3 Hadsund Roklub II
Astrid Filtenborg
0:14.2
(0:14.2-T)
4 Bagsværd Roklub III
Marie Louise Ladegaard Petersen
0:14.5
(0:14.5-T)
5 Hadsund Roklub V
Ninna Pedersen
0:19.5
(0:19.5-T)
6 Hadsund Roklub IV
Louise Møller Lorentsen
0:31.6
(0:31.6-T)
7 Holstebro Roklub II
Ej i brug - Maria Dixen Nielsen
0:01.5
(0:01.5-T)
8 Hadsund Roklub VI
Sofie Matiesen
0:01.6
(0:01.6-T)
9 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:01.6
(0:01.6-T)
10 Hadsund Roklub VI
Sofie Matiesen
0:02.0
(0:02.0-T)
11 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:02.0
(0:02.0-T)
12 Hadsund Roklub VII
Sophie Wahl
0:02.0
(0:02.0-T)
13 Hadsund Roklub III
Liane Vestergaard
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
14 Bagsværd Roklub II
Emma Hammer
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
15 Holstebro Roklub I
Anne-Kristine Haunsvig
0:02.1
(0:02.1-T)
16 Sorø Roklub II
0:02.1
(0:02.1-T)
17 Holstebro Roklub III
Gry Nikolajsen
0:02.1
(0:02.1-T)
18 Sorø Roklub II
0:02.1
(0:02.1-T)
19 Sorø Roklub IV
Sara Hundstrup
0:02.2
(0:02.2-T)
20 Holstebro Roklub III
Gry Nikolajsen
0:02.2
(0:02.2-T)
21 Sorø Roklub I
0:02.2
(0:02.2-T)
22 Hadsund Roklub IV
Louise Møller Lorentsen
0:02.2
(0:02.2-T)
23 Københavns Roklub I
Natacha Bergmann
0:02.2
(0:02.2-T)
24 Bagsværd Roklub III
Marie Louise Ladegaard Petersen
0:02.2
(0:02.2-T)
25 Sorø Roklub IV
Sara Hundstrup
0:02.2
(0:02.2-T)
26 Bagsværd Roklub I
Regitze Bay
0:02.3
(0:02.3-T)
27 Roklubben Ægir I
Mathilde Albæk Lauritsen
0:02.5
(0:02.5-T)

Løb 229 JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach
0:03.4
(0:03.4-T)
3 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt
0:03.4
(0:03.4-T)
4 Roklubben Furesø I
Emil Søndergård Hansen
0:03.4
(0:03.4-T)
5 Sorø Roklub I
Anders Lindblom
0:03.5
(0:03.5-T)
6 Roklubben Furesø I
Emil Søndergård Hansen
0:03.5
(0:03.5-T)
7 Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach
0:03.5
(0:03.5-T)
8 Kraftcenter Odense I
Frederik Malling
0:03.5
(0:03.5-T)
9 Københavns Roklub I
Sebastian Bache
0:03.6
(0:03.6-T)
10 Lyngby Roklub II
Mathias Nielsen - KR
0:03.6
(0:03.6-T)
11 Kraftcenter Odense I
Frederik Malling
0:03.6
(0:03.6-T)
12 Sorø Roklub I
Anders Lindblom
0:03.6
(0:03.6-T)
13 Roklubben Viking I
jesper clausen
0:03.6
(0:03.6-T)
14 Lyngby Roklub II
Mathias Nielsen - KR
0:04.0
(0:04.0-T)
15 Roskilde Roklub I
Rasmus Nielsen
0:04.0
(0:04.0-T)
16 Københavns Roklub I
Sebastian Bache
0:04.0
(0:04.0-T)
17 Roskilde Roklub I
Rasmus Nielsen
0:04.0
(0:04.0-T)
18 Roklubben Viking I
jesper clausen
0:04.1
(0:04.1-T)
19 Lyngby Roklub I
Søren Baastrup
0:04.2
(0:04.2-T)
20 Nordslesvigsk Roklub I
Markus Skøtt
0:04.2
(0:04.2-T)
21 Københavns Roklub III
Oliver Christian Schlichtkrull
0:04.2
(0:04.2-T)
22 Roklubben Furesø III
Frederik Theil Jensen
0:04.3
(0:04.3-T)
23 Roklubben Viking II
christer vad
0:04.3
(0:04.3-T)
24 Københavns Roklub III
Oliver Christian Schlichtkrull
0:04.3
(0:04.3-T)
25 Roklubben Furesø III
Frederik Theil Jensen
0:04.3
(0:04.3-T)
26 Roklubben Viking II
christer vad
0:04.4
(0:04.4-T)
27 Odder Roklub II
Bjarke Damsgaard
0:04.5
(0:04.5-T)

Løb 231 JW4X-, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I



Ida Langkjær
0:03.3
(0:03.3-T)
2 Kraftcenter Odense I
Marta Kempf
Josefine Drud
Anne Larsen
Line Katrine Olsen
0:03.3
(0:03.3-T)
3 Aarhus Roklub/Ribe Roklub/Roklubben Ægir I
Emma Sofie Andersen
Ida Kollerup Larsen
Rose Benedicte Lawaetz
Kirstine Bruun Viuff
0:03.4
(0:03.4-T)

Løb 232 M, 4ere, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Uffe Søgaard

Lars Erik Graudal
0:03.2
(0:03.2-T)
2 Holstebro Roklub I
Eskil Bech-Pedersen
Simon Pedersen
Frederik Taulbjerg
Mads Fischer
0:03.2
(0:03.2-T)
3 Ribe Roklub I
Louis Madsen
Viktor Bartoszewicz
Asbjørn Rauschenberg
Sebastian Adelhardt
0:03.3
(0:03.3-T)
4 Aarhus Roklub/Odder Roklub/Roklubben Ægir/Silkeborg Roklub I
Astrid Bertelsen
Marie Linde Lauridsen
Sara Nissen
Nina Hollensen
0:03.3
(0:03.3-T)
5 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Markus Kojo Hagan
Magnus Baastrup
Nicolai Thorball
Jakob Grove Klahsen
0:03.4
(0:03.4-T)

Løb 234 Masters M2X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lemvig Roklub I
Jesper Jensen
Jørgen Jensen
0:03.5
(0:03.5-T)
2 Roklubben Furesø I
Bo Hartz
Mette Møller
0:03.5
(0:03.5-T)
3 Roklubben Furesø 2
Marianne Henney
Jane Hagan
0:04.0
(0:04.0-T)
4 Holstebro Roklub I
Steen Jønson
Anders Holm
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)

Løb 239 JM1X, Jun D, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Thomas Knudsen
0:00.6
(0:00.6-T)
2 Sorø Roklub I
0:00.6
(0:00.6-T)
3 Hadsund Roklub IV
Nichlas Pedersen
0:00.6
(0:00.6-T)
4 Hadsund Roklub V
Tobias Grøn
0:00.6
(0:00.6-T)
5 Holstebro Roklub I
Christoffer Kvist Nielsen
0:01.0
(0:01.0-T)
6 Sorø Roklub I
0:01.0
(0:01.0-T)
7 Hadsund Roklub I
Thomas Knudsen
0:01.0
(0:01.0-T)
8 Hadsund Roklub V
Tobias Grøn
0:01.0
(0:01.0-T)
9 Holstebro Roklub I
Christoffer Kvist Nielsen
0:01.0
(0:01.0-T)
10 Hadsund Roklub IV
Nichlas Pedersen
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
11 Hadsund Roklub II
Mikkel Grønhøj Gregersen
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
12 Bagsværd Roklub I
Jacob Østergaard
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
13 Hadsund Roklub VI
Frederik Busk
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
14 Bagsværd Roklub I
Jacob Østergaard
0:01.1
(0:01.1-T)
15 Hadsund Roklub III
Mathias Laustsen
0:01.2
(0:01.2-T)
16 Hadsund Roklub VI
Frederik Busk
0:01.2
(0:01.2-T)
17 Bagsværd Roklub II
Niels Østergaard
0:01.2
(0:01.2-T)
18 Hadsund Roklub III
Mathias Laustsen
0:01.2
(0:01.2-T)
19 Bagsværd Roklub II
Niels Østergaard
0:01.3
(0:01.3-T)

Løb 240 JW1X, Jun D, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Liane Vestergaard
0:00.6
(0:00.6-T)
2 Hadsund Roklub II
Ida Blomstrand
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
3 Sorø Roklub I
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
4 Hadsund Roklub III
Alberte Jensen
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)

Løb 241 JM2-, Jun B, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
Jens Albert Graudal
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
Alexander Kische
Emil Meland Knudsen
0:03.5
(0:03.5-T)
3 Holstebro Roklub II
Jonathan Nielsen
Aske Petersen
0:03.5
(0:03.5-T)

Løb 243 JM1X, Jun A, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø I
Sebastian Terp
0:03.4
(0:03.4-T)
2 Danske Studenters Roklub I
Peter Falk
0:03.4
(0:03.4-T)
3 Roskilde Roklub II
Mads Kjøller
0:03.4
(0:03.4-T)
4 Sorø Roklub I
Andreas Sloth
0:03.4
(0:03.4-T)
5 Roskilde Roklub II
Mads Kjøller
0:03.4
(0:03.4-T)
6 Ribe Roklub I
Asbjørn Rauschenberg
0:03.4
(0:03.4-T)
7 Hadsund Roklub I
Christian Danmark
0:03.4
(0:03.4-T)
8 Roklubben Furesø I
Sebastian Terp
0:03.4
(0:03.4-T)
9 Roskilde Roklub III
Christian Hechmann
0:03.5
(0:03.5-T)
10 Danske Studenters Roklub I
Peter Falk
0:03.5
(0:03.5-T)
11 Ribe Roklub I
Asbjørn Rauschenberg
0:03.5
(0:03.5-T)
12 Aarhus Roklub I
Morten Wesley Malm
0:03.6
(0:03.6-T)
13 Hadsund Roklub I
Christian Danmark
0:04.0
(0:04.0-T)
14 Sorø Roklub I
Andreas Sloth
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)

Løb 247 M1X, begynder, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Viking I
Erik Arnoldi
0:04.1
(0:04.1-T)
2 Holstebro Roklub I
Christoffer Eilskov Jensen
0:04.4
(0:04.4-T)
3 Fredericia Roklub
Emilie Serina Pil Rasmussen
0:04.5
(0:04.5-T)