Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Færøske Mesterskaber 2006

Løb 0 Begge Køn åben Handicap Tidsberegning 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1
Ragnar Við Streym
0:20.1
(0:20.1-T60)
0:41.1
(0:21.0-T52)
1:02.4
(0:21.3-T51)
1:25.2
(0:22.8-T47)
2
Ludvík Justinussen
0:21.2
(0:21.2-T51)
0:42.1.0
(0:20.9-T43)
1:03.6
(0:21.5-T47)
1:26.2
(0:22.6-T45)
3
Búgvi Poulsen
0:22.4
(0:22.4-T51)
0:44.1.0
(0:21.7-T42)
1:05.8
(0:21.7-T47)
1:27.9
(0:22.1-T43)
4
Søren Madsen
0:22.0
(0:22.0-T49)
0:44.3
(0:22.3-T38)
1:06.6
(0:22.3-T38)
1:28.2
(0:21.6-T47)
5
Kári Brattaberg
0:21.8
(0:21.8-T50)
0:43.2
(0:21.4-T45)
1:05.1
(0:21.9-T44)
1:28.8
(0:23.7-T48)
6
Àki H. Hansen
0:21.9
(0:21.9-T57)
0:43.4
(0:21.5-T42)
1:05.5
(0:22.1-T43)
1:29.2
(0:23.7-T41)
7
Jens Kristian Dam
0:22.6
(0:22.6-T51)
0:44.6
(0:22.0-T41)
1:06.7
(0:22.1-T46)
1:29.6
(0:22.9-T47)
8
Helgi Øster Petersen
0:22.2
(0:22.2-T51)
0:43.2
(0:21.0-T51)
1:05.3
(0:22.1-T54)
1:29.9
(0:24.6-T49)
9
Magni Brøðraberg
0:22.6
(0:22.6-T42)
0:44.9
(0:22.3-T38)
1:07.9
(0:23.0-T39)
1:31.1.0
(0:23.2-T44)
10
Rógvi Nybo
0:21.6
(0:21.6-T47)
0:43.9
(0:22.3-T43)
1:07.0
(0:23.1-T41)
1:31.5
(0:24.5-T42)
11
Pætur Johansen
0:23.4
(0:23.4-T41)
0:46.2
(0:22.8-T42)
1:09.3
(0:23.1-T42)
1:32.2
(0:22.9-T45)
12
Sigurd Nordendal
0:23.4
(0:23.4-T44)
0:46.3
(0:22.9-T39)
1:09.3
(0:23.0-T42)
1:33.0
(0:23.7-T43)
13
Robin Jonsson
0:23.2
(0:23.2-T65)
0:45.8
(0:22.6-T58)
1:09.2
(0:23.4-T51)
1:33.2
(0:24.0-T47)
14
Øssur Hansen
0:23.6
(0:23.6-T41)
0:47.1
(0:23.5-T36)
1:10.7
(0:23.6-T36)
1:34.6
(0:23.9-T38)
15
Rógvi Helmsdal
0:23.7
(0:23.7-T43)
0:46.7
(0:23.0-T42)
1:10.5
(0:23.8-T43)
1:35.7
(0:25.2-T40)
16
Jógvan Jacobsen
0:23.4
(0:23.4-T49)
0:46.6
(0:23.2-T41)
1:11.0
(0:24.4-T42)
1:36.2
(0:25.2-T43)
17
Birgir Lauritsen
0:24.6
(0:24.6-T39)
0:48.7
(0:24.1-T37)
1:13.1.0
(0:24.4-T39)
1:37.7
(0:24.6-T39)
18
Oyvind Lutzen
0:25.4
(0:25.4-T43)
0:50.1.0
(0:24.7-T39)
1:14.3
(0:24.2-T45)
1:38.5
(0:24.2-T52)
19
Christoffur Gert Nielsen
0:25.5
(0:25.5-T52)
0:49.6
(0:24.1-T47)
1:13.9
(0:24.3-T42)
1:39.4
(0:25.5-T42)
20
Súsanna Skylv Sørensen
0:26.3
(0:26.3-T46)
0:52.0
(0:25.7-T42)
1:17.9
(0:25.9-T42)
1:44.4
(0:26.5-T43)
21
Sarita Kristina Hansen
0:27.2
(0:27.2-T44)
0:54.1
(0:26.9-T40)
1:21.8
(0:27.7-T43)
1:50.8
(0:29.0-T41)
22
Susan Johannesen
0:28.0
(0:28.0-T45)
0:57.4
(0:29.4-T43)
1:27.3
(0:29.9-T40)
1:56.6
(0:29.3-T43)
23
Kamma Wang
0:29.7
(0:29.7-T38)
0:59.9
(0:30.2-T38)
1:32.1.0
(0:32.2-T37)
2:05.0
(0:32.9-T36)
24
Àsa Leila Johansen
0:30.1
(0:30.1-T40)
1:00.1
(0:30.0-T38)
1:32.4
(0:32.3-T37)
2:05.3
(0:32.9-T37)
25
Mona Wang
0:30.8
(0:30.8-T41)
1:01.2
(0:30.4-T39)
1:33.0
(0:31.8-T40)
2:06.1
(0:33.1.0-T38)

Løb 0 Herre Under 20 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1
Rógvi Helmsdal
0:50.8
(0:50.8-T34)
1:41.7
(0:50.9-T33)
2:35.7
(0:54.0-T31)
3:29.8
(0:54.1-T31)

Løb 0 Herre Vet. 35+ (35-39år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1
Hansina á Plógv
1:01.2
(1:01.2-T36)
2:04.7
(1:03.5-T36)
3:10.1
(1:05.4-T37)
4:15.1.0
(1:05.0-T39)

Løb 0 Drenge Jun. B (15-16år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1
Christoffur Gert Nielsen
0:50.6
(0:50.6-T44)
1:43.3
(0:52.7-T42)
2:39.5
(0:56.2-T38)
3:31.9
(0:52.4-T40)
2
Janus Jakobsen
0:49.0
(0:49.0-T39)
1:41.5
(0:52.5-T39)
2:39.9
(0:58.4-T33)
3:41.2
(1:01.3-T31)

Løb 0 Piger Jun. B (15-16år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1
Anny Maria Davidsen
0:54.2
(0:54.2-T34)
1:53.3
(0:59.1-T32)
2:53.8
(1:00.5-T31)
3:51.0
(0:57.2-T32)
2
Bjørk Khaliqhey
0:57.8
(0:57.8-T34)
1:57.1
(0:59.3-T34)
2:57.8
(1:00.7-T35)
3:57.8
(1:00.0-T36)
3
Sarita Kristina Hansen
0:59.2
(0:59.2-T31)
1:58.2
(0:59.0-T31)
2:59.0
(1:00.8-T31)
3:58.4
(0:59.4-T33)
4
Kirstin Khaliqhey
0:58.7
(0:58.7-T34)
2:00.5
(1:01.8-T35)
3:05.6
(1:05.1-T34)
4:07.9
(1:02.3-T38)

Løb 0 Herre åben 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1
Àki H. Hansen
1:40.1.0
(1:40.1.0-T34)
3:21.0
(1:40.9-T33)
5:05.4
(1:44.4-T34)
6:57.0
(1:51.6-T34)

Løb 0 Herre åben Letvægt 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1
Tóroddur Vang
1:44.2
(1:44.2-T36)
3:28.5
(1:44.3-T36)
5:13.4
(1:44.9-T35)
6:58.1
(1:44.7-T39)
2
Magni Brøðraberg
1:42.6
(1:42.6-T34)
3:27.9
(1:45.3-T33)
5:13.7
(1:45.8-T32)
6:58.5
(1:44.8-T37)
3
Hans Karl Jacobsen Jacobsen
1:44.2
(1:44.2-T41)
3:28.1
(1:43.9-T39)
5:12.3
(1:44.2-T37)
6:59.1
(1:46.8-T39)
4
Tummas Guttesen
1:43.2
(1:43.2-T35)
3:32.0
(1:48.8-T34)
5:23.1
(1:51.1.0-T33)
7:11.3
(1:48.2-T34)
5
Róald Johannesen
1:40.9
(1:40.9-T37)
3:30.7
(1:49.8-T34)
5:26.5
(1:55.8-T34)
7:18.2
(1:51.7-T34)

Løb 0 Dame åben Letvægt 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1
Katrin Olsen
1:48.5
(1:48.5-T37)
3:38.7
(1:50.2-T34)
5:29.7
(1:51.0-T35)
7:21.3
(1:51.6-T37)
2
Súsanna Skylv Sørensen
1:50.6
(1:50.6-T36)
3:44.5
(1:53.9-T33)
5:38.0
(1:53.5-T33)
7:31.5
(1:53.5-T35)

Løb 0 6 x 500m Alle, handicap tidsjustering

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m2500m3000m
1
Ørvur
3:43.3
(3:43.3-T17)
5:12.8
(1:29.5-T45)
6:44.4
(1:31.6-T44)
8:10.8
(1:26.4-T51)
9:37.0
(1:26.2-T45)
11:01.0
(1:24.0-T46)
2
Havnarbáturin 1
3:37.3
(3:37.3-T17)
5:06.9
(1:29.6-T45)
6:37.7
(1:30.8-T48)
8:08.1
(1:30.4-T46)
9:38.4
(1:30.3-T44)
11:05.0
(1:26.6-T45)
3
Havnarbáturin 2
3:24.6
(3:24.6-T16)
4:56.4
(1:31.8-T49)
6:24.3
(1:27.9-T40)
7:55.4
(1:31.1.0-T40)
9:26.5
(1:31.1.0-T47)
11:06.8
(1:40.3-T55)
4
KRF
3:23.2
(3:23.2-T23)
5:10.8
(1:47.6-T43)
6:46.9
(1:36.1.0-T48)
8:13.6
(1:26.7-T48)
9:42.3
(1:28.7-T43)
11:09.5
(1:27.2-T50)
5
Eysturingur
3:38.6
(3:38.6-T19)
5:07.6
(1:29.0-T43)
6:36.9
(1:29.3-T46)
8:08.9
(1:32.0-T48)
9:42.3
(1:33.4-T49)
11:09.6
(1:27.3-T45)
6
Sølmundur Menn
3:32.2
(3:32.2-T19)
5:04.6
(1:32.4-T47)
6:38.1
(1:33.5-T55)
8:09.4
(1:31.3-T47)
9:39.5
(1:30.1.0-T45)
11:12.9
(1:33.4-T51)
7
Jarnbardur Menn
3:40.1.0
(3:40.1.0-T20)
5:16.6
(1:36.5-T51)
6:47.1
(1:30.5-T44)
8:16.8
(1:29.7-T43)
9:45.6
(1:28.8-T47)
11:13.6
(1:28.0-T50)
8
Tarvurin
3:37.8
(3:37.8-T14)
5:10.0
(1:32.2-T44)
6:42.7
(1:32.7-T42)
8:15.8
(1:33.1.0-T47)
9:50.9
(1:35.1.0-T40)
11:19.3
(1:28.4-T42)
9
Lómur Menn
3:44.0
(3:44.0-T15)
5:18.6
(1:34.6-T48)
6:49.3
(1:30.7-T52)
8:23.2
(1:33.9-T50)
9:53.0
(1:29.8-T41)
11:21.1
(1:28.1-T39)
10
Miðvingar
3:00.9
(3:00.9-T25)
4:52.5
(1:51.6-T40)
6:41.5
(1:49.0-T39)
8:15.4
(1:33.9-T42)
9:55.7
(1:40.3-T42)
11:38.9
(1:43.2-T44)
11
Drekin Kvinnur
2:32.5
(2:32.5-T33)
4:25.4
(1:52.9-T39)
6:15.0
(1:49.6-T37)
8:09.9
(1:54.9-T48)
10:03.6
(1:53.7-T42)
11:47.8
(1:44.2-T39)
12
Silið Kvinnur
2:32.9
(2:32.9-T26)
4:26.3
(1:53.4-T35)
6:22.6
(1:56.3-T35)
8:16.8
(1:54.2-T37)
10:09.0
(1:52.2-T36)
12:00.4
(1:51.4-T36)
13
Ørnin Gentur
1:58.4
(1:58.4-T40)
4:00.4
(2:02.0-T39)
6:03.9
(2:03.5-T37)
8:14.0
(2:10.1.0-T39)
10:21.1
(2:07.1-T37)
12:07.3
(1:46.2-T38)
14
Gongurólvur Kvinnur
2:41.0
(2:41.0-T29)
4:36.1
(1:55.1-T42)
6:38.5
(2:02.4-T48)
8:38.7
(2:00.2-T39)
10:35.5
(1:56.8-T45)
12:11.0
(1:35.5-T40)