Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Ergometer Cup 2010

Løb 1 4x drenge 500 m, årgang 96 og yngre

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub
Jens Albert Graudal
Josefine Marquard
Frederikke Erlandsen
Mads Beierholm Kruse
2:21.5
(2:21.5-T)
2 Bagsværd Roklub
Malthe Sebastian Puro
Jacob Grove Klahsen
Frederik Vilandt Rasmussen
Sebastian Oliver Berg
2:10.0
(2:10.0-T)
3 Furesø/L*R/Viking
Markus Kojo Hagan
Jeppe Storm
Søren Baastrup
Marcus Pii Lunau Blanke
2:09.5
(2:09.5-T)

Løb 2 4x piger 500 m, årgang 96 og yngre

Plac.Navn (Klub)m
1 Bags/Viking/næstved
Chonlanart (Niw) Lertklang
Mathilde Persson
Marie Frimann
Mette Østrup Olsen
2:06.0
(2:06.0-T)
2 Sorø Roklub 2
Ida Langkjær
Ida Balslev
Line Schandorff
Molly Kaagaard
2:09.5
(2:09.5-T)
3 Sorø Roklub
Anna Olesen
Astrid Steensberg
Katrine Johansen
Nanna Marcher
2:01.0
(2:01.0-T)

Løb 3 4x drenge 500 m, årgang 92-93-94-95

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub 2
Alexander Modest
Emil Meland Knudsen
Tobias Thykjær
Martin Nielsen
1:50.5
(1:50.5-T)
2 Bagsværd Roklub 3
Mads Brogård
Peter Christian Holmquist
Jonatan Engelbrecht
Oliver Rying Thomsen
1:41.5
(1:41.5-T)

Løb 4 4x piger 500 m, årgang 92-93-94-95

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub
Line Møller
Iben Østergaard
Lisa jensen
1:58.0
(1:58.0-T)
2 Sorø Roklub
Andreas Sloth
Susan Jes Buus
Anders Lindblom
Michael Bertelsen
1:52.5
(1:52.5-T)

Løb 6 2x piger 500 m, årgang 96 og yngre

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub 3
Josefine Marquard
Frederikke Erlandsen
2:18.0
(2:18.0-T)
2 Næstved/Viking
Mette Østrup Olsen
Marie Frimann
2:16.5
(2:16.5-T)
3 Sorø Roklub 2
Ida Langkjær
Ida Balslev
2:09.0
(2:09.0-T)
4 Bagsværd 2
Chonlanart (Niw) Lertklang
Mathilde Persson
2:03.0
(2:03.0-T)
5 Sorø Roklub
Anna Olesen
Astrid Steensberg
2:04.0
(2:04.0-T)

Løb 7 2x drenge 500 m, årgang 92-93-94-95

Plac.Navn (Klub)m
1 L*R/Viking
Søren Baastrup
Jeppe Storm
2:08.5
(2:08.5-T)
2 Bagsværd 9
Sebastian Oliver Berg
Jacob Grove Klahsen
2:16.5
(2:16.5-T)
3 Bagsværd 3
Frederik Vilandt Rasmussen
Malthe Sebastian Puro
1:55.5
(1:55.5-T)
4 Bagsværd 5
Axel Watson
Tobias Thykjær
2:00.5
(2:00.5-T)
5 L * R
Alexander Modest
Emil Meland Knudsen
2:04.5
(2:04.5-T)
6 Sorø Roklub
Andreas Sloth
Michael Bertelsen
1:57.0
(1:57.0-T)
7 Viking/Bagsværd
Jonatan Engelbrecht
Martin Nielsen
1:55.5
(1:55.5-T)
8 Bagsværd 4
Oliver Rying Thomsen
Peter Christian Holmquist
1:52.9
(1:52.9-T)
9 Ros/Bags
Christian List Jakobsen
Mads Brogård
1:58.0
(1:58.0-T)
10 Bagsværd 2
Mike Christensen
Oscar Petersen
1:53.5
(1:53.5-T)
11 Stevns
Jesper Jensen
2:06.5
(2:06.5-T)

Løb 8 2x piger 500 m, årgang 92-93-94-95

Plac.Navn (Klub)m
1 Stevns 3
Simone Bork
Fie Nissen
2:17.0
(2:17.0-T)
2 Stevns 2

Lisa jensen
2:10.5
(2:10.5-T)
3 Stevns
Katja Svendsen
Ulrikke Nissen
2:08.0
(2:08.0-T)
4 Bagsværd
Line Møller
Iben Østergaard
1:57.0
(1:57.0-T)

Løb 9 Stafet 4 x 500 m., årgang 96 og yngre

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub
Josefine Marquard
Frederikke Erlandsen
Mads Beierholm Kruse
Jens Albert Graudal
2:19.2
(2:19.2-T41)
4:52.8
(2:33.6-T39)
7:20.4
(2:27.6-T35)
9:43.5
(2:23.1-T35)
2 Sorø Roklub 3
Ida Langkjær
Ida Balslev
Line Schandorff
Molly Kaagaard
2:27.2
(2:27.2-T29)
4:37.3
(2:10.1.0-T30)
6:45.2
(2:07.9-T35)
8:53.5
(2:08.3-T40)
3 Stevns/Viking/L*R
Fie Nissen
Simone Bork
Søren Baastrup
Jeppe Storm
2:42.9
(2:42.9-T32)
4:58.7
(2:15.8-T37)
7:20.5
(2:21.8-T37)
9:20.1
(1:59.6-T36)
4 Bagsværd Roklub 2
Chonlanart (Niw) Lertklang
Sebastian Oliver Berg
Marie Frimann
Mette Østrup Olsen
2:49.8
(2:49.8-T34)
5:15.7
(2:25.9-T36)
7:18.0
(2:02.3-T39)
9:13.9
(1:55.9-T34)
5 Sorø Roklub 2
Anna Olesen
Astrid Steensberg
Katrine Johansen
Nanna Marcher
2:33.5
(2:33.5-T27)
4:36.9
(2:03.4-T32)
6:33.4
(1:56.5-T36)
8:29.9
(1:56.5-T40)
6 Bagsværd Roklub
Frederik Vilandt Rasmussen
Jacob Grove Klahsen
Malthe Sebastian Puro
Mathilde Persson
2:48.0
(2:48.0-T32)
4:43.1
(1:55.1-T34)
6:36.1
(1:53.0-T35)
8:22.8
(1:46.7-T39)

Løb 10 Stafet 4 x 500 m., årgang 92-93-94-95

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub
Susan Jes Buus
Andreas Sloth
Anders Lindblom
Michael Bertelsen
1:50.7
(1:50.7-T36)
3:34.5
(1:43.8-T32)
5:28.3
(1:53.8-T39)
7:12.8
(1:44.5-T44)
2 Bagsværd Roklub 3
Alexander Modest
Emil Meland Knudsen
Iben Østergaard
Line Møller
1:49.0
(1:49.0-T40)
3:48.4
(1:59.4-T41)
5:41.0
(1:52.6-T38)
7:24.5
(1:43.5-T45)
3 Bagsværd Roklub
Oliver Rying Thomsen
Jonatan Engelbrecht
Tobias Thykjær
Peter Christian Holmquist
2:02.2
(2:02.2-T30)
3:49.7
(1:47.5-T41)
5:23.9
(1:34.2-T52)
7:02.7
(1:38.8-T46)
4 Bagsværd Roklub 4
Christian List Jakobsen
Oscar Petersen
Mads Brogård
Mike Christensen
2:37.1.0
(2:37.1.0-T26)
4:07.9
(1:30.8-T40)
5:37.7
(1:29.8-T44)
7:06.0
(1:28.3-T44)