Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Åbne Lolland-Falster Mesterskaber 2011 » 119 Junior Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Løb 119 Junior Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)63m125m188m250m
1 Næstved Roklub 4
Anna Frimann
0:16
(0:16-T37)
0:30.6
(0:14.6-T37)
0:45.1
(0:14.5-T37)
0:59.8
(0:14.7-T42)
2 Næstved Roklub 5
Caroline Olsen
0:16.9
(0:16.9-T36)
0:29.4
(0:12.5-T43)
0:42
(0:12.6-T43)
1:02.6
(0:20.6-T41)
3 Næstved Roklub
Caroline Larsen
0:23.2
(0:23.2-T28)
0:34.3
(0:11.1-T49)
0:45.8
(0:11.5-T47)
1:04.9
(0:19.1-T51)
4 Roforeningen KVIK
Thor Friis
0:19.4
(0:19.4-T34)
0:34.5
(0:15.1-T40)
0:50
(0:15.5-T42)
1:06.6
(0:16.6-T37)
5 Maribo Roklub 2
Jeannie Krog Hansen
0:18.4
(0:18.4-T33)
0:30.2
(0:11.8-T41)
0:42.4
(0:12.2-T44)
1:05.5
(0:23.1-T38)
6 Næstved Roklub 6
Marie Frimann
0:18.3
(0:18.3-T39)
0:33.3
(0:15-T40)
0:48.7
(0:15.4-T39)
0:55.4
(0:06.7-T38)
7 Maribo Roklub 3
Mie Haapanen
0:19.5
(0:19.5-T25)
0:30.3
(0:10.8-T39)
0:41.2
(0:10.9-T39)
0:54
(0:12.8-T38)
8 Roforeningen KVIK 3
Magnus Aggernæs
0:19.4
(0:19.4-T31)
0:34
(0:14.6-T37)
0:49.3
(0:15.3-T35)
0:55.7
(0:06.4-T38)
9 Præstø Roklub 3
Sebastian Bredegaard Petersen
0:19.2
(0:19.2-T28)
0:31.7
(0:12.5-T43)
0:43.9
(0:12.2-T49)
0:56.3
(0:12.4-T45)
10 Næstved Roklub 2
Andre Madsen
0:16.6
(0:16.6-T47)
0:31.6
(0:15-T44)
0:47.1
(0:15.5-T39)
1:02.6
(0:15.5-T44)
11 Stubbekøbing Roklub
Fredrik Sejr Jørgensen
0:20.9
(0:20.9-T32)
0:33
(0:12.1-T49)
0:45.5
(0:12.5-T48)
0:58.4
(0:12.9-T52)
12 Roforeningen KVIK 2
Gustav Vangsgaard
0:21.1
(0:21.1-T28)
0:32.9
(0:11.8-T51)
0:45.1
(0:12.2-T49)
0:58.6
(0:13.5-T44)
13 Maribo Roklub 4
Jannick Bai Andersen
0:16.2
(0:16.2-T37)
0:28.5
(0:12.3-T44)
0:40.8
(0:12.3-T49)
0:52.4
(0:11.6-T47)
14 Præstø Roklub 2
Jonas K, Nielsen
0:20.7
(0:20.7-T32)
0:32.2
(0:11.5-T58)
0:44.5
(0:12.3-T54)
0:53.9
(0:09.4-T51)
15 Præstø Roklub
Mathias Marsbøll
0:20.3
(0:20.3-T30)
0:31.1
(0:10.8-T50)
0:42.2
(0:11.1-T43)
0:58.3
(0:16.1-T37)
16 Stubbekøbing Roklub 5
Morten Rasmussen
0:21.9
(0:21.9-T33)
0:33.5
(0:11.6-T52)
0:46
(0:12.5-T53)
0:59.6
(0:13.6-T50)
17 Roforeningen KVIK 4
Nicolai Lassen
0:21.2
(0:21.2-T31)
0:32.9
(0:11.7-T56)
0:45.2
(0:12.3-T49)
0:57.9
(0:12.7-T56)
17 Stubbekøbing Roklub 3
phillip Andersen
0:21.5
(0:21.5-T34)
0:33.4
(0:11.9-T56)
0:45.5
(0:12.1-T54)
0:57.9
(0:12.4-T58)
19 Næstved Roklub 3
frederik larsen
0:21.7
(0:21.7-T33)
0:34.4
(0:12.7-T47)
0:47.8
(0:13.4-T49)
0:58.1
(0:10.3-T46)